Historický primát českého hokeje


Olympijské hry již dávno nejsou oslavou sportu, ale neuvěřitelným labyrintem předpisů a nařízeni, nesmyslných povolení a zákazů. Vrcholem je nadcházející olympiáda v čínském Pekingu.

Největší vrásky přidělává pořadatelům hokejový turnaj, v paměti je nedávno zrušené mistrovství světa juniorů v Kanadě. Proto ve spolupráci s mezinárodní federací bylo přijato rozhodnutí, že je možné do Číny poslat až 6 náhradníků, kteří by v místě konání čekali, zda někdo z týmu bude mít pozitivní test na kovid a následně muset do čínské karantény.

Český hokej se rozhodl z výkonnostních a ekonomických důvodů poslat pouze tři hráče. Kdyby však došlo k masivnějšímu rozšíření viru, je náš tým připraven poprvé v historii umožnit start hokejistek v rámci mužského týmu. Vedení svazu tak hodlá účelně využít premiéry českého hokejového ženstva na olympijském turnaji. Tento plán má navíc plnou podporu Mezinárodního olympijského výboru, který v něm vidí propagaci svých idejí o genderové vyváženosti s přidanou marketingovou hodnotou.

Zahraniční komentátoři již začali usilovně pilovat výslovnost českých příjmení, která ponechají v české verzi. Reportéři České televize tímto získali zajímavý vedlejší úvazek přímo v Pekingu, údajně zatím v rámci výměnných obchodů, nejvíce frčí mapa s možnými útěky z novinářských bublin.

Český olympijský výbor vykoupil čínské státní vlajky

Český olympijský výbor se rozhodl promořit Brno a okolí

Český olympijský výbor v nesnázích

Varaďovy plány prozrazenyŘíká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově  podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachna na neděli. 


(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)