Komu fandí nový prezident


Nově zvolený prezident Petr Pavel vzbuzuje ve společnosti velká očekávání, nechal se slyšet, že nepotřebuje žádných 100 dnů hájení. Přestože se od svého zvolení vyjádřil k mnoha otázkám, sport šel zatím stranou. Zejména fanoušci fotbalu čekají na oznámení, pro jaký klub tluče prezidentovo srdce. Jeho vojenská minulost by nabízela druholigovou Duklu Praha, na tu má ale nový prezident špatné vzpomínky, během přijímače musel nesčetněkrát běhat pověstné schody na tribuně fotbalového stadionu a od té doby se mu při pohledu na Julisku dělá špatně.

Z týmu poradců uniklo, zda tedy Sparta, nebo Slavie. Pan prezident prý chce spojovat i sportovní prostředí, proto se rozhodl, že Petr fandí Slavii a Pavel Spartě. Během derby prý bude sledovat vždy první poločas v kotli domácích fanoušků, druhý pak v sektoru hostů. Zatím prý trochu převažuje Pavel, s majitelem Sparty Křetínským již hovořil o možnosti využití velké jámy vedle stadionu, jednou z variant je zasypání odpadem, který zbyl na Hradě po bývalém prezidentu republiky.  První dáma Eva má, co se týče sportovních preferencí, naopak dost jasno, zůstává věrná týmu FK Prostějov, kterému fandí již od svého mládí, kdy v Prostějově sloužila v prostějovském armádním pluku a kouzlu klobás z místního stadionu se prostě nedalo odolat.

Nicméně nejoblíbenějším sportem prezidentského páru není fotbal, ale biatlon, spojení běhu a střelby evokuje společně strávené chvilky v začátcích vztahu. Také mistrovství světa v biatlonu příští rok má jako první získat čestný patronát nového prezidenta republiky.


Basketbalový Nymburk přichystal přestupovou bombu

Dmitrij Jaškin musí zpátky do Čech

MOV přesouvá olympijské hry z Paříže do Moskvy

Dukla Jihlava se překvapivě stěhuje

Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově  podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachna na neděli. 

(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)