Dukla Jihlava se překvapivě stěhuje

Rok 2024 bude rokem sportovním, Česká republika pořádá významné mezinárodní akce, v popředí s mistrovstvím světa v hokeji a biatlonu. Právě představitelé biatlonu se obrátili na vedení státu se žádostí o finanční podporu jak na pořádání, tak na rekonstrukci areálu v Novém Městě na Moravě. A nemá se jednat o žádnou malou rekonstrukci, požadavek zní na 400 milionů korun. Stavební úpravy jsou navíc podmínkou mezinárodní biatlonové federace IBU k pořádání šampionátu, správci státní pokladny tak nemají moc na výběr.

O příslušnou sumu však přijdou jiné investiční akce ve sportu, jako první bude škrtat zimní stadion v Jihlavě. Šéf místního klubu Bedřich Ščerban začal okamžitě bít na poplach, chystané opatření by znamenalo zánik historického oddílu. Výsledkem jednání všech zainteresovaných je úprava investičního plánu v biatlonovém areálu, v prostoru mezi střeleckými stavy a terči vznikne venkovní ledová plocha, na které najde své útočiště právě jihlavská Dukla. Ligové zápasy pod otevřeným nebem patří dlouhodobě k nejvíce navštěvovaným, specifika venkovních zápasů budou navíc Dukle nahrávat ve snaze postoupit do hokejové nejvyšší soutěže. Předseda biatlonového svazu Jiří Hamza pak vidí pozitivum ve zvýšeném využití areálu, s tím spojené lepší hospodářské výsledky a větším obratu cateringových společností, které mají pronajaté stánky v areálu.  

Marek Prchal posiluje Slavii

Slavie Praha zná náhradu za potrestaného Bílka

Jizerská 50 mění místo

Zimní stadion v Brně nebude

Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově  podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachna na neděli. 

(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)