Dmitrij Jaškin musí zpátky do Čech

Jméno Jaškin čeří hokejové vlny již několik desetiletí. Táta Alexej jako řízný obránce přispěl vydatnou měrou k několika ligovým titulům vsetínského klubu, jeho syn Dmitrij pak přes Slávii získával ostruhy jak v ruské KHL, tak v nejlepší lize světa NHL. Zranění kolene mu neumožnila se prosadit během posledního angažmá v zámořské soutěži, možná i proto podepsal v loňském létě velmi lukrativní kontrakt v ruském velkoklubu SKA Petrohrad. Okamžitě se stal terčem kritiky a trenéři národního týmu dostali zákaz jej nominovat do reprezentačního dresu.

Když v tomto týdnu veřejně podpořil ruskou armádu, odsuzujících komentářů ještě přibylo. K Jaškinově smůle našli úředníci ministerstva vnitra jím vlastnoručně podepsaný formulář, ve kterém se zavazuje do 28 let věku nastoupit na jeden rok do armády České republiky. Stalo se tak při převzetí českého pasu, na který vzhledem k narození v Rusku neměl automatický nárok. Jaškin byl úředně obeslán s výzvou k návratu a hlášení se u příslušného oddělení ministerstva obrany, v případě neuposlechnutí mu hrozí mimo jiné ztráta mezinárodní hokejové licence, díky které může hrát i ruskou soutěž. V jiné zemi může získat licenci až po dvou letech, což by znamenalo zásadní přerušení kariéry. Podle představitelů naší armády se počítá s Jaškinem v mírové misi na hranici Slovenska a Ukrajiny.


MOV přesouvá olympijské hry z Paříže do Moskvy

Dukla Jihlava se překvapivě stěhuje

Marek Prchal posiluje Slavii

Slavie Praha zná náhradu za potrestaného Bílka

Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově  podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachna na neděli. 

(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)