Basketbalový Nymburk přichystal přestupovou bombu


Letošní ročník nejvyšší basketbalové soutěže je ve znamení překvapivě velkého počtu porážek hegemona posledních let z Nymburku. Kombinace nových trenérů a tradiční obměna poloviny kádru se ukázala jako smrtící.

Ve snaze zachránit, co se dá, domluvili zástupci českého mistra během reprezentační přestávky posilu, která vyráží dech nejen v našich luzích a hájích. Do konce sezony přichází do týmu českého mistra francouzská megastar Victor Wembanyama, označovaný za největší světový talent současnosti, na kterého hledí s otevřenou náručí i slovutná NBA.

V nymburském dresu bude mít jinou roli, než na kterou je zvyklý, pozice pivota je obsazená, Victor bude mít za úkol zalepit problém nymburských, střelu za tři body. Za angažováním Wembanyami stojí kapitán nymburského týmu Martin Kříž, který během kvalifikačního zápasu s Francií bránil svého soupeře tvrdou hrou v rámci pravidel, což bylo pro Victora novum.

Když mu pak pustili styl hry, jakým se v české lize prezentují třeba ústečtí basketbalisté, bylo rozhodnuto, protože podobný styl ve francouzské lize nikdo nemá a pro Wembanyamu je pro vstup do NBA nutné, aby se naučil hrát i proti nesmlouvavé a tvrdé obraně. Fanoušci se tak mohou těšit na velkou show, která se již pravděpodobně nebude opakovat.

Dmitrij Jaškin musí zpátky do Čech

MOV přesouvá olympijské hry z Paříže do Moskvy

Dukla Jihlava se překvapivě stěhuje

Marek Prchal posiluje Slavii

Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově  podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachna na neděli. 

(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)