MOV přesouvá olympijské hry z Paříže do Moskvy


Příští rok se budou opět konat letní olympijské hry, tentokrát díky kovidovému kolapsu již po třech letech. Na pořádání se chystala francouzská metropole Paříž, organizace byla koncipována jako oslava století, neboť právě před 100 lety se hry konaly v Paříži poprvé. Mezinárodní situace posledního rok však přinutila vedení Mezinárodního olympijského výboru k bezprecedentnímu kroku.

V rámci aktivního přístupu k boji za mír se předseda MOV Thomas Bach dohodl s francouzskými pořadateli, že příští rok se olympiáda přesune do ruského hlavního města Moskvy. MOV chce tímto krokem vyslat jasný důkaz, jak je sport apolitický a očekává, že všichni sportovci svým aktivním přístupem podpoří snahu ruského prezidenta Vladimíra Putina o ukončení nepřijatelných fašistických nálad po celém světě. Jak se dalo čekat, tento krok má velkou podporu u Jiřího Kejvala, předsedy Českého olympijského výboru, jež je znám jako velký nepřítel jakýchkoliv omezení vůči ruským sportovcům. Maskotem se má stát hraboš polní, známý to polní škůdce jako mírné dloubnutí k sousedské Ukrajině, která má ekonomiku založenou právě na zemědělské produkci.   

Dukla Jihlava se překvapivě stěhuje

Marek Prchal posiluje Slavii

Slavie Praha zná náhradu za potrestaného Bílka

Jizerská 50 mění místo

Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově  podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachna na neděli. 

(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)