Bude Všesokolský slet v Brně?

Příští rok je rokem velkých sportovních akcí, které budeme v naší republice pořádat. Vedle mistrovství světa v hokeji a biatlonu je jedním z nejvýznamnějších akcí Všesokolský slet. Ten se vždy konal v Praze, nicméně dějiště posledního sletu, fotbalový stadion Slavie v Edenu, zřejmě nepřipadá do úvahy. Nutná výměna trávníku po cvičencích neproběhla hladce a fotbalisté se s kvalitou hřiště následně potýkali celý podzim.

Letná ani Strahov nepřipadají do úvahy, proto se vedení České obce sokolské domlouvá s úředníky v Brně na možnosti pronajmutí stadionu v Lužánkách. Ten se má sice demolovat, ale pro potřeby Sletu by ještě stačil. A místní doufají, že taková vrcholná akce by mohla ještě změnit rozhodnutí o likvidaci populárního stadionu v Brně. Jeho zastánci se snažili o zápis mezi památky UNESCO, ale argument, že stadion byl dějištěm zisku jediného a raritního titulu mistra republiky ve fotbale neobstál. Sokolové zase vítají podporu místní samosprávy. A kdyby náhodou neprošly Lužánky, je v záloze ještě brněnský Autodrom, který disponuje kvalitním zázemím a mimořádně velkými tribunami pro diváky.

Komu fandí nový prezident

Basketbalový Nymburk přichystal přestupovou bombu

Dmitrij Jaškin musí zpátky do Čech

MOV přesouvá olympijské hry z Paříže do Moskvy

Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově  podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachna na neděli. 

(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)