Zelení aktivisté mění program olympiády


Je jen málo sportů, které vydržely na programu olympijských her od jejich znovuobnovení. Patří mezi ně i závody koní, které tvoří nedílnou součást her a patří také k nejsledovanějším. Bohužel, již na příštím sportovním svátku v Paříži budou chybět.

Důvodem je rozhodnutí Mezinárodního olympijského výboru, který rozhoduje o zařazení či vyřazení jednotlivých sportů. Jeho činovníci podlehli nátlaku zelených aktivistů, kteří v rámci boje za čistější ovzduší dlouhodobě kritizují závody koní, vadí jim nepřiměření množství oxidu uhličitého, který produkují koně a který zásadním způsobem ohrožuje naší planetu.

Sportovci se tak musí rozloučit se svými čtyřnohými parťáky a přejít na moderní variantu esportu, během příštího roku vznikne speciální herní koňská konzole, jež má nabídnout podobně dramatickou a také ušlechtilou podívanou, jakou byly závody koní v současné podobě.

Do pařížských klání, podle našich informací, chce v esportech zasáhnout také kandidátka na Nobelovu cenu míru Greta Thunbergová ze Švédska, známá aktivistka v boji za nulovou uhlíkovou stopu.


Kejval již zná viníka

Sportovci si kupují fanoušky na olympiádu

Plíškové pomohl odchod sponzora

Fotbal volá – Čápe, vrať se!


Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově  podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachna na neděli. 

(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)