Sparta se Slavií soupeří o sídlo svazu


Nový předseda fotbalového svazu Fousek musí řešit spoustu personálních problémů, navíc ne všechny lze vyřešit hned. Nejpalčivější je ale otázka splatnosti půjčky na scelení pozemků pod strahovským areálem.

Svazová pokladna momentálně nedisponuje potřebnými prostředky a Fouskova snaha přesvědčit výkonný výbor o výhodnosti půjčky od neznámé firmy skončila neúspěchem. Jako první zareagoval majitel Sparty Křetínský, ten sice nabízí výhodnou půjčku, ale potají si myslí na přesunutí svazových kanceláří na Letnou. Potřebuje totiž vyplnit pověstnou letenskou díru, vzniklou zrušením tréninkového hřiště. Na jeho místě měl vzniknout luxusní kongresový hotel, epidemie však právě kongresovou turistiku velmi zasáhla a Křetínský zatím marně hledá využití pro rozestavěnou akvizici.

Možnost blízkého kontaktu funkcionářů svazu s úhlavním konkurentem nenechává chladným šéfa pražské Slavie a okamžitě nabízí bezúroční půjčku svazu od čínských majitelů. Ti momentálně potřebují legálně investovat státní prostředky a český fotbal se jeví jako ideální varianta. Navíc Tvrdík ani tak moc nepožaduje, jen stálou kontrolu nad novou komisí rozhodčích.

Slavie je velmi spokojena se současnou situací, nikdo z ligových hráčů nedostal od rozhodčích během zápasů „milost“ v podobě neudělení červené karty jako slavistický kapitán Bořil. Fouskovi nestávají bezesné noci, dokonce požádal svého předchůdce Peltu o konzultaci příští týden, kudy z této šlamastyky ven.


Jiří Neumann novým ministrem zdravotnictví


Milan Hnilička do vlády

Brno má nové vrcholové tréninkové centrum

Tvrdík se stěhuje z domu

Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově  podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachna na neděli. 

(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)

Dědek přesouvá Winter Classic

17.10.2021 09:00:00

Nová štika v hokejovém rybníčku, majitel hokejových Pardubic Petr Dědek, avizoval již na loňský rok lahůdku pro všechny fanoušky nejpopulárnějšího zimního kolektivního sportu. Zápasy pod ote...