Milan Hnilička do vlády


Velké překvapení se chystá po volbách při obsazení vládních postů. Určitá personální nouze očekávaného premiéra Andreje Babiše jej vede k zásadnímu přemítání, koho nominovat do ministerských pozic, aby se nemusely opakovat rošády uplynulého volebního období. Překvapivým horkým kandidátem na ministra je olympijský vítěz Milan Hnilička. Premiéra přesvědčil o svých kvalitách v posledních týdnech, kdy odstoupil z pozice předsedy Národní sportovní agentury pro pracovní únavu a vytížení. A i přes tuto únavu prokázal mimořádnou aktivitu, stal se místopředsedou Českého olympijského výboru, členem Národní rady pro sport a zástupcem generálního sekretáře Českého hokeje.

Takové vytížení nemohlo ujít pozornosti pana premiéra a podle zákulisních zdrojů se připravuje Hniličkův vstup do vlády, má se stát ministrem bez portfeje pro sportovní infrastrukturu. V Brně, kde se tato informace objevila poprvé, zavládlo nadšení a místní doufají, že Hnilička dostojí svému předešlému slibu, že nová hokejová hala bude hotová do mistrovství světa v roce 2024. Tím by Brno vyšouplo z atraktivního byznysu konkurenční Ostravu. Vyhráno ale Hnilička ještě nemá, s premiérovým plánem nesouhlasí dvouministr Havlíček, který v Hniličkově nasazení vidí ohrožení svých pozic a snaží se bývalého hokejového brankáře dostat zpět do sportovních struktur.


Brno má nové vrcholové tréninkové centrum

Tvrdík se stěhuje z domu


Jablonec kromě Pelty řeší další problémě do dalších prezidentských voleb.


Zelení aktivisté mění program olympiády

Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově  podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachna na neděli. 

(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)