Šmicer z F-evoluce požaduje konec Poláků


Nadstavbová skupina fotbalové ligy má za sebou jeden z očekávaných zápasů. Ano, střetnutí mezi Slavií Praha a Viktorií Plzeň jinak než zápasem nazvat nelze. A to jak na hřišti, tak mezi střídačkami, v neposlední řadě i ve VIP sektoru a na diváckých tribunách.

Utkání skončilo remízou, která více pomohla plzeňským hostům, což bylo dost trnem v oku obhájcům mistrovského titulu. Ke slovu se přihlásila také slávistická legenda Vladimír Šmicer, toho času vrcholný představitel hnutí F-evoluce, bojující za očistu fotbalu.

Ve svém prohlášení se zásadně staví za ukončení nasazování polských rozhodčích na české třeskavé zápasy. „Poláci nechápou české souvislosti, utkání řídí ze svého pohledu, jenž neodpovídá naší mentalitě. V posledním případě rozhodčí měl zápas ukončit pro použití pyrotechniky v sektoru hostů, to přece není normální, aby si někdo něco podobného v Edenu dovoloval. A penalta proti domácím v poslední minutě nastavení nás dostává do prostředí, ve kterém prostě být nechceme.

Budeme apelovat, aby se navrátila důvěra v české rozhodčí, kteří v posledních letech podobné zápasy v Edenu bez problému zvládali a nenechali se zviklat vůní plzeňského moku,“ praví se ve zprávě z tohoto týdne. Po nedávném pokusu F-evoluce o sesazení generálního sekretáře fotbalového svazu se jedná o další pokus zasáhnout do řízení fotbalu.


Hokejový veletoč, Král zůstává

Tomáš Rosický končí ve Spartě

Lewandowski místo Krmenčíka do Slavie

Pražský maraton odložen


Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově  podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachna na neděli. 

(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)