Hokejový veletoč, Král zůstává

Český hokej si užívá poklidného stínu rozbouřených fotbalových vod, ve kterých se požírají děti revoluce navzájem, jak už to často bývá. Když prezident hokejistů Tomáš Král oznámil, že v létě odstupuje ze své pozice, nastalo horečné hledání jeho nástupce, které však doposud nebylo úspěšné.

Proto možná nepřekvapilo, že po skončení nejvyšší hokejové soutěže vydal svaz komuniké o zásadní změně postoje prezidenta Krále. Ten se rozhodl neodstoupit a ve své funkci setrvat, kromě divácky úspěšné ligy ho k přehodnocení přiměl překvapivý úspěch národního hokejového týmu do 18 let.

Fantastický postup ze skupiny, vítězství nad Kanadou, zničení Švýcarska, to jsou atributy se značnou váhou. V sídle svazu se šušká, že konečně začíná fungovat koncepce rozvoje a začínáme se vracet na ztracené pozice. Ukazuje se také, že onou pověstnou žábou na prameni byl opravdu Slavomír Lener, za jehož éry se o podobných výsledcích všem mohlo pouze zdát.

Tomáš Král chce dílo dokončit, na juniorské úspěchy navázat i v seniorské kategorii. A podle všeho pro svůj plán získal podporu, jediným hlasem proti je pověstná břitva bývalého hokejisty Milana Antoše, která je však více v rovině osobní než odborné.  

Tomáš Rosický končí ve Spartě

Lewandowski místo Krmenčíka do Slavie

Pražský maraton odložen


Mynářova snaha shořela

Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově  podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachna na neděli. 

(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)