Fotbalová Sparta ruší permanentky


Málokdo je tak pověrčivý jako sportovci. Rituály před, během a po sportovním výkonu by vydaly na velkou encyklopedii. A jedno velmi uctívané pravidlo zní, když se daří, tak se nepřepřahá. Fotbalová Sparta není výjimkou. Vítězný zápas s Glasgow Rangers letenské fotbalisty nadchl neuvěřitelnou atmosférou. Ta byla trochu vynucena zavřením stadionu za rasistické pokřiky některých fanoušků, pravidla UEFA však povolují pustit na stadion dětské příznivce fotbalu. Ti dokázali naplnit stadion a vytvořit hráčům kulisu, ze které měli husí kůži. Z kabiny proto vyšlo přání na vedení klubu, aby minimálně na pohárové zápasy zůstalo osazenstvo na tribunách stejné.

Jednání probíhalo v kancelářích stadionu poměrně dlouho a výsledek jde na ruku hráčům, i další zápasy v základní skupině Evropské ligy se budou hrát pouze za přítomnosti dětských fanoušků a jejich nezbytného dozoru. Zkrátka přijdou zejména držitelé permanentek, kteří budou chtít odškodnění. Majitelé si však spočítali, že za normální situace hrozí další trest, jak finanční, tak zavření stadionu, což v konečné bilanci vyjde dráž než kompenzace za prodané vstupenky a permanentky. Na Letné se tak těší na další bouřlivou atmosféru, děti svojí bezprostředností přinutí letenské fotbalisty k maximálním výkonům a tím i k finančním ziskům za postup do dalších bojů.

Martina Navrátilová bude reprezentovat Českou republiku

Díky kasinu Jágr nemůže číst


Jiří Neumann novým ministrem zdravotnictví


Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově  podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachna na neděli. 

(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)