Pražská Slavia rozšiřuje své mezinárodní aktivity. Český fotbalový mistr uzavřel strategickou dohodu o spolupráci s polským klubem Arka Gdyně, která má přinést výměnu zkušeností nejen ve sportovní oblasti, ale také v marketingu, obchodních aktivitách a řízení klubů. Oba celky přitom zůstávají plně samostatné po sportovní, finanční i organizační stránce.
Podle předsedy představenstva Slavie Jaroslava Tvrdíka jde o přirozený krok v mezinárodním rozvoji klubu. Arka Gdyně podle něj představuje tradiční klub s ambiciózní vizí a silnou pozicí na polském trhu. Memorandum má vytvořit prostor pro sdílení zkušeností a odborného know-how, ze kterého mohou těžit obě strany.
Společný projekt od skautingu až po mládež
Kluby chtějí spolupracovat především v oblastech skautingu, datové analytiky, sportovní vědy, rozvoje hráčů a fungování mládežnických akademií. Součástí partnerství bude také výměna zkušeností v komerční sféře a při budování klubové značky.
Výběr polského partnera nebyl podle vedení Slavie náhodný. Pražský klub několik měsíců analyzoval různé možnosti a právě Arka Gdyně vyšla jako nejvhodnější kandidát. Roli hrála atraktivita polského trhu, sportovní potenciál klubu, silné regionální zázemí i kulturní blízkost obou zemí. Výhodou je také dobré dopravní spojení mezi Prahou a oblastí Trojměstí, kam Gdyně patří.
Arka Gdyně patří mezi tradiční polské kluby. V minulosti dvakrát vyhrála Polský pohár a dvakrát ovládla domácí Superpohár. Pro polský celek představuje spolupráce se Slavií možnost čerpat zkušenosti od klubu, který pravidelně bojuje o český titul a účastní se evropských pohárů. Pro Slavii je naopak partnerství další součástí strategie, jak posilovat svůj vliv a kontakty na zahraničních trzích.







