Pozemní hokej je u nás poměrně známý sport, ale odborně se mu říká hokej halový. Když pomineme vznik pravého ledního hokeje, ze kterého se vyvinul ten pozemní, tak se dá říct, že to vzniklo koncem osmnáctého století ve Spojeném anglickém království, konkrétně tedy v Anglii a Skotsku.
Tehdy se to jmenovalo SHNITY a každý z týmů měl po dvanácti hráčích. Ve druhé polovině devatenáctého století se začal pozemní hokej rychle šířit a dokonce byla sepsána vůbec první pravidla tohoto sportu.
V roce 1908 už se pozemní hokej dostal na olympiádu a od roku 1924 existuje Mezinárodní federace pozemního hokeje, tudíž letos slaví výročí devadesát let. Pozemní hokej se začal utvářet v průběhu let na britských školách, až to dospělo tam, kde to je nyní. Pozemní hokej je v podstatě skoro normální hokej, akorát že to není na ledě. Samozřejmě se to v určitých případech liší.
A nyní si řekneme, jak se to vlastně hraje. Cílem je dostat menší míček do protivníkovy branky. Ten je platový a má zhruba okolo 7,5 centimetrů. Hraje se s hladkým nebo tečkovaným míčkem. Hra trvá dva poločasy, každý má třicet pět minut. Přestávka je mezi oběma poločasy pouze pět minut. Je možné trefovat se holí do soupeře, přičemž to není faul.
Foto © Depositphotos.com/ EcoPic