Personální bouře ve Slavii po ztrátě titulu, kontroverzní jméno na scéně


Fotbalová liga skončila senzačním vítězstvím plzeňských fotbalistů, což bylo před sezonou stejně pravděpodobné, jako že naši hokejisté prohrají na mistrovství světa s Velkou Británií.

Kromě nesporných fotbalových kvalit nových mistrů nelze opomenout ani výrazný příspěvek slávistického týmu, včetně funkcionářů. Sezona bez jediné trofeje se nelíbí čínským majitelům, kteří volají po vyvození osobní zodpovědnosti. Jako obětní beránek byl vybrán sportovní ředitel Jiří Bílek. Ten má šmouhu už z policejních odposlechů a trochu se čekalo na možnou příležitost.

Jméno nástupce je ale velmi třaskavé. Po obsazení prestižního postu toužil fotbalový agent Jiří Müller, ten má ve své stáji mimo jiné trenéra Jindřicha Trpišovského. Z titulu agenta Müller sice do klubu nastoupit nemůže, ale podařilo se mu přesvědčit vedení Slavie, že ideální postavou do této funkce je Tomáš Sivok, kterého také zastupuje. Bývalý fotbalista konkurenční Sparty, který po návratu ze zahraničního angažmá ukončil kariéru v Českých Budějovicích, dokonce se snažil klub koupit.

Nyní je v pozadí a čeká na vhodnou funkcionářskou nabídku. Sice preferuje Spartu, ale dle všech indícií je pozice Tomáše Rosického zatím stále pevná, proto kývnul na nabídku Slavie a za cíl má v příští sezoně postup do finále Konferenčního poháru, jehož finále bude hostit stadion Slavie v Edenu. Aby se předešlo zbytečným střetům s fanoušky, po posledním zápase se Spartou se uskuteční velká grilovací party přímo na trávníku v Edenu, během které se utuží vztahy a vyčistí se stůl před novou sezonou.

Šmicer z F-evoluce požaduje konec Poláků

Hokejový veletoč, Král zůstává

Tomáš Rosický končí ve Spartě

Lewandowski místo Krmenčíka do Slavie

Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově  podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachna na neděli. 

(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)