Na biatlon doplatí motorky


Velmi kontroverzní rozhodnutí Bezpečnostní rady státu, které upravilo vstup diváků pouze u světového poháru v biatlonu a například fotbalové derby Slavie – Sparta, konající se v čínském stadionu v Edenu se hraje bez omezení, již dostává reálné finanční dopady.

Předseda organizačního výboru Jiří Hamza již vyčíslil škodu tohoto rozhodnutí na 50 milionů korun. Premiér Babiš marketingově zareagoval a bez přezkoumání reálností slíbil uhrazení škody, byť se velmi pravděpodobně jedná i o náhradu ušlého zisku a to hlavně nejen svazu biatlonu.

Jenže státní rozpočet je napjatý, proto již sportovci našli kapitolu, ze které se příslušný obnos přesune. Radost nebudou mít v Brně, škrtnout se má dotace na motocyklovou Velkou cenu, shodou okolností se jedná o téměř identickou částku. Paradoxem je, že jak Hamza, tak ministr Plaga, který dostal řešení problému do gesce, pochází z brněnského regionu a reálně tak mohou zabít pověstný hřebíček do rakve motocyklových závodů. 

Slabou útěchou může být nabídka, že v příštím roce se biatlonové závody uskuteční místo Vysočina arény právě na Masarykově okruhu v Brně, který skýtá luxusní zázemí a mohl by dokonce padnout rekord návštěvnosti biatlonového klání. 

Ledecká do Rakouska?

Konečně titul pro Spartu

Nový poradce pro sport na Hradě

Hrdlička s Plíškovou čekají na bonusy

Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachnu na neděli..
.
(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)