Budou zimní olympijské hry bez české účasti?

Otázka, která zní možná nesmyslně, až tak mimo není. Podle informací, které si špitají pražští vrabci na střeše, se zodpovědnou osobou za přípravu nominací na olympiádu po nových volbách do vedení Českého olympijského svazu stane úspěšný předseda Českého svazu cyklistiky Marián Štětina.

Je to volba velmi logická, nikdo jiný v českém sportu nemá tak výborné zkušenosti s výkladem nominačních kritérií a s komunikací s jednotlivými sportovci. Jako první bude prý nominována Martina Sáblíková, jenže do skeletonu, ledová dráha jako ledová dráha.

Roman Koudelka má startovat ve sjezdu, nikdo jiný neumí tak dobře plachtit v cílovém kopci. Běžci na lyžích dostali omylem přidělené kolečkové brusle, i když na webových stránkách bylo vše v pořádku. Ester Ledecká má smůlu, nedokázala si vybrat disciplínu a včas nahlásit svůj doprovod, tak zůstane doma a bude si broukat na kytaru něco o ptácích, na které jsme krátcí.

A tak jedinou jistou účastí v jihokorejském dějišti bude tradiční Český dům, kde se bude horlivě fandit našim sportovcům, kteří budou mít svoji vlastní olympiádu na jihočeském Lipně. 

Hokejová Slavie zpět v nejvyšší soutěži

Známe nového trenéra sparťanských fotbalistů

Sparťanští fotbalisté před prázdným stadionem

Úspěch české olympijské sportovní diplomacie


Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachnu na neděli..
.
(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)