MS v hokeji: Někdo musí být čtvrtý na světě, ale proč zrovna čeští hokejisté?

Utkání o bronzové medaile z MS v ledním hokeji  mezi českými a americkými hokejisty slibovalo urputný boj, ale ten se nekonal. V čase 7:25 už zámořský tým poprvé zajásal. Českého brankáře Pavelce překonal  dorážkou Nick Bonino.  Diváci začínali sledovat velké trápení českých hokejistů.

Američané ještě v první třetině jednu banku přidali. Zařídil to  Trevor Lewis. Druhá třetina sice  patřila domácím hokejistům, ale americký brankář byl ve formě a poradil  si postupně se všemi střelami českého celku. Jan Kolář dokonce  nastřelil tyč Helleybuckovy branky.  Šance nastala, kdy autor první americké branky Bonino zasedl na čtyři minuty na trestnou lavici. Češi však dlouhou přesilovku nevyužili a ani druhou třetinu, kterou  podle záznamu  vyhráli na střely 12:4. V závěru třetiny navíc ještě inkasovali. Potřetí a v čase 39:10 skoroval  Charlie Coyle.

Sportovnilisty.cz byly na místě děje ...

Třetí třetina už jen dokreslila ty předchozí. V posledním dějství sice nepadla branka ani na jedné straně a tak se stalo, že českému celku se ve druhém utkání play off nepodařilo vstřelit branku.  Trochu je podivné, že  na rozhodující střetnutí národního týmu diváci nedokázali vyprodat O2 arénu s kapacitou 17.383 míst, do které přišlo jen 15 007 diváků.

Petr Koukal jen koukal, jak pro údajné postavení v brankovišti nebyl ČR uznán gól

MS v hokeji: Za dvanáct minut bylo hotovo ... USA - Rusko 0:4

Utkání o třetí místo mistrovství světa v ledním hokeji
Praha 17. května 2015

Česká republika – USA 0:3 (0:2, 0:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 8. Bonino (Nelson, Coyle), 19. Lewis (Eichel), 40. Coyle (Bonino) *   Rozhodčí: Vinnerborg (Švédsko), Rönn (Finsko) – Dahmen (Švédsko), Lazarjov (Rusko) *   Vyloučení: 3:6 * Bez využití * Střely na branku: 39:16 * Diváci: 15 007.
Česká republika: Pavelec – Hejda, Jordán, Kolář, Nakládal, Krejčík, Čáslava, Němec – Voráček, Sobotka, Erat – Jágr, Plekanec, Klepiš – Vondrka, Kovář, Červenka – Koukal, Novotný, Zaťovič – Simon. Trenér: Růžička.
USA: Helleybuck – Faulk, Krug, Jones, Reilly, Murphy, Gardiner, Redmond – Moses, Larkin, Hendricks – Smith, Arcobello, Sexton – Eichel, Lewis, Nelson – Bonino, Coyle, Lee. Trenér: Richards.

(ps, Sportovnilisty.cz, Foto: Petr Skála)