MS v hokeji: Za dvanáct minut bylo hotovo ... USA - Rusko 0:4

Druhé semifinalové utkání MS v ledním hokeji  USA - Rusko se hrálo dlouhých 48 minut bez branek. A to se v hledišti neustále ozývalo přání převažujících diváků "Šajbu, šajbu". Vyslyšeli ruští sportovci své příznivce? Ano.

Hokejisté  Ruska opravdu  svým krajanům vyhověli, ale nechali to až do třetí třetiny.  Ve 48. minutě nejdříve Mozjakin propálil brankáře Charlieho Coyleho, když si asistenci při této brance připsal dokonce brankář Bobrovskij a to nebylo všechno. O tři minuty později borec, kterého zná za velkou louží každý příznivec hokeje Alexander Ovečkin, dal bez žádných asistentů druhý gól.  To už hala překvapivě nevyprodaná do posledního místa bouřila nadšením.

Sportovnilisty.cz byly na místě děje ...

Čtyři minuty před koncem už to bylo 3:0 pro Rusko. Dvě minuty před koncem zápasu se pustili Američané do hry bez brankáře. Ostřelovali sice branku Bobrovského, ale marně. Naopak při jedné nevydařené střele se rozjeli Rusové ku prázdné brance a Saša, jak Ovečkinovi důvěrně provolávali slávu diváci, přihrál další hvězdě NHL Jevgeniovi Malkinovi a ten se trefil do prázdné branky.

Petr Koukal jen koukal, jak pro údajné postavení v brankovišti nebyl ČR uznán gól

Hala propukla v nadšení a diváci řvali a nepřestali ani, když se ukazatel času vynuloval.

Protože do té doby Rusové hráli jen v Ostravě, tak poprvé  v O2 aréně zazněla ruská hymna a nejenom to, ona byla vyřvávána ruskými diváky opravdu srdečně a důkladně, že z toho Američané byli hodně špatní.

Semifinále mistrovství světa v ledním hokeji
Praha 16. května 2015

USA – Rusko  0:4 (0:0, 0:0, 0:4)
Branky a nahrávky: 48. Mozjakin (Bobrovskij), 51. Ovečkin, 56. Šipačjov (Kuljomin, Mozjakin), 59. Malkin (Ovečkin) *   Rozhodčí: Wehrli (Švýcarsko), Rönn (Finsko) – Dahmen (Švédsko), Mills (Kanada) *  Vyloučení: 3:2 *  Bez využití * Střely na branku: 34:30 *  Diváci: 14 938.
USA: Hellebuyck – Faulk, Crug, Jones, Reilly, Murphy, Moore, Gardiner – Bonino, Coyle, Lee – Smith, Vesey, Arcobello – Eichel, Lewis, Nelson – Moses, Larkin, Hendricks. Trenér: Richards.
Rusko: Bobrovskij – Jakovlev, Bělov, Kulikov, Antipin, Čudinov, Mironov – Ovečkin, Tichonov, Plotnikov – Mozjakin, Malkin, Kuljomin – Panarin, Šipačjov, Tarasenko – Dadonov, Kovalčuk, Anisimov. Trenér: Znarok.

(ps, Sportovnilisty.cz, Foto: Petr Skála)