Petr Koukal jen koukal, jak pro údajné postavení v brankovišti nebyl ČR uznán gól

Kanada si třetí květnovou sobotu v Praze vybojovala účast ve finále MS v ledním hokeji. V semifinále zámořský tým vyhrál nad Českem 2:0. I když kanadský brankář udržel čisté konto nebylo to zase tak čisté. Český tým jeden gól přeci jenom vstřelil, jenže nebyl uznaný.

Češi se v   úvodní třetině na Kanaďany  vrhli a několikrát zahrozili, jenže první branka padla do jiné branky než do kanadské. V deváté minutě najednou na Ondřeje Pavelce jeli dva Kanaďané a ten, co dostal přihrávku se trefil do odkryté klece. V polovině zápasu už Kanada vedla 2:0.

Kontaktní gól sice padl po ráně Michala Jordána, ale rozhodčí ho neuznali kvůli postavení Petra Koukala v brankovišti. Přitom brankář  Smithe nebyl nijak omezovaný. Trefa měla  platit.

"Puk se mě ani nedotkl, uskakoval jsem," řekl Petr Koukal k verdiktu rozhodčího po utkání.

"Nijak jsme to neřešili,"prohlásil kouč Vladimír Růžička na dotaz, zda neuznaný gól nějak nepohnul náladou v kabině domácích hokejistů.

Třetí třetina byla ve znamení hlídání výsledku ze strany Kanady a to se ji také podařilo. Češi sice párkrát zahrozili, ale branku nedali ani ke konci utkání při hře bez brankáře.

Sportovnilisty.cz byly na místě děje ...

"Kanada vyhrála zaslouženě," měl jasno po utkání trenér ČR Vladimír Růžička a s těmito slovy také poblahopřál svému protějšku Toodovi McLellantovi.

Semifinále mistrovství světa v ledním hokeji
Praha 16. května 2015

Česká republika - Kanada  0:2 (0:1,0:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 9. Hall (Eberle, Crosby), 30. Spezza (Duchene, Hamhuis) *   Rozhodčí: Bulanov (Rusko), Vinnerborg (Švédsko) - Carnathan, McIntyre (ob a USA). *  Vyloučení: 2:2. *  Bez využití *  Diváci: 17.383 (vyprodáno).
Česká republika: Pavelec - Jordán, Hejda, Nakládal, Kolář, Krejčík, Čáslava, Němec - Voráček, Sobotka, Klepiš - Jágr, Plekanec, Červenka - Erat, Jan Kovář, Vondrka - Koukal, Novotný, Zaťovič - Simon. Trenér: Růžička.
Kanada: Smith - Hamhuis, Burns, Muzzin, Barrie, Ekblad, Wiercioch, Savard - Seguin, O´Reilly, Giroux - Crosby, Eberle, Hall - Spezza, MacKinnon, Duchene - Toffoli, Ennis, Eakin - Couturier. Trenér: McLellan.

(ps, Sportlovnilisty.cz, Foto: Petr Skála)