Mistrovství Česka ve sportovní kynologii zná svého vítěze. Slyší na jméno Cane Codi-Fin

Od 16. do 18. června 2022 patřil fotbalový stadion v České Třebové psům a jejich psovodům. Český kynologický svaz a ZKO 648 Česká Třebová – Javorka pořádaly pod osobní záštitou hejtmana Pardubického kraje a s podporou města Česká Třebová Mistrovství České republiky IGP3 2022. Tento závod sloužil také jako nominační závod pro mistrovství světa všech plemen ve sportovní kynologii.

Ve čtvrtek 16. června 2022 po oficiálních trénincích a předvedení zkušebního psa bylo MČR slavnostně zahájeno a byla vylosována startovní čísla jednotlivých závodníků.

Tři disciplíny – obrana, poslušnost a stopy probíhaly během pátku 17. června a soboty 18. června 2022 na stadionu FK Česká Třebová a na lučních porostech nedaleko stadionu.

Mistrovství se zúčastnilo 56 účastníků, z toho uspělo v rámci hodnocení 43 psovodů v doprovodu čtyřnohých závodníků. Sedmkrát dosáhli účastníci na známku velmi dobře. Skvělé výkony byly k vidění na stopách i v poslušnosti. Ve stopách dosáhl nejvyššího zisku 97 bodů Dalibor Hudec a pes Dazzler Boccaro a v obraně stejný počet bodů získala Zuzana Podlešáková a Geero z Údolí Jizery, oba belgičtí ovčáci malinois.

Mistrem České republiky ve sportovní kynologii se stal Martin Slovák s belgickým ovčákem malinois Cane Codi-Fin, kteří zvítězili se ziskem 284 bodů a současně předvedli nejlepší obranu ze všech účastníků (95 bodů). Druhou příčku obsadil Dalibor Hudec a Dazzler Boccaro, který kromě perfektních stop předvedl vyrovnané a velmi dobré výkony a obdržel za ně 279 bodů. Třetí místo patřilo za získaných 276 bodů Kateřině Müller se psem Be Eddy de Fontemordant (opět belgický ovčák malinois). Nejlepším psovodům a jejich čtyřnohým závodníkům byly na sobotním slavnostním vyhlášení předány poháry a věcné ceny.

Výsledková listina MČR IGP3

Mistrovství světa pracovních psů Mezinárodní kynologické federace (FCI IGP World Championship) hostí Česká republika v termínu 7. – 11. září 2022 se  bude konat  v Roudnici nad Labem. Půjde  o největší sportovně-kynologickou akci, která se v letošním roce pořádá. Navíc budou mít čeští  závodníci výhodu domácího prostředí. Bližší informace k MS naleznete zde ....

Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu? Více na facebookovém profilu webu SportovníListy.cz ...