Martina Navrátilová bude reprezentovat Českou republiku


Praha bude začátkem listopadu hostit jeden z největších tenisových svátků, v O2 aréně se uskuteční finálový turnaj Billie Jean King Trophy, dříve Fed cupu, takového mistrovství světa družstev žen. Náš tým patří k těm nejúspěšnějším v historii soutěže, zejména dominance v poslední dekádě je famózní.

Pořadatelé slibují opravdu exkluzivní obsazení. Nicméně řada hráček je po náročné sezoně zraněná a vyčerpána do té míry, že již dopředu se omlouvají. Příliš nepomohlo ani umístění turnaje Masters hned týden po Praze do Mexika, což přinese hráčkám problémy s aklimatizací. S nominací má problémy i kapitán českého týmu Petr Pála, kterému se omluvila česká lvice Petra Kvitová a zraněná Karolína Muchová. K již potvrzenému duu Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková tak hledá další členky, zejména doufá v účast Plíškové nebo Vondroušové.

Ale jedna bomba se opravdu chystá. Do týmu se vrací Martina Navrátilová, která by měla nastupovat ve čtyřhře v případě, že jedna z hvězdného páru Krejčíková – Siniaková nebude moci hrát. Pro Navrátilovou je to návrat do českého týmu po více než 40 letech. Bude se jednat o velmi emotivní záležitost, umocněný jejím známým obdivným vztahem k americké tenistce, po které je nově soutěž pojmenována. O2 aréna se může těšit na další ojedinělý moment sportovní historie.


Díky kasinu Jágr nemůže číst


Jiří Neumann novým ministrem zdravotnictví


Milan Hnilička do vlády


Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově  podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachna na neděli. 

(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)