Jiří Neumann novým ministrem zdravotnictví


Andrej Babiš má dlouhodobě problém s obsazením postu ministra zdravotnictví. Zejména kovidová pandemie ukazuje v plné nahotě absenci vyvolených kandidátů utkat se s dosud nepoznanou problematikou boje proti virové nákaze. Ministr Vojtěch se sice své druhé šance chopil mnohem lépe, ale ani tak nedokázal přesvědčit své kolegy a veřejnost k důslednému dodržování protiepidemických opatření. Počty nakažených každým dnem stoupají a jeho dny jsou sečteny.

Zřejmě ještě před parlamentními volbami jej vystřídá Jiří Neumann, šéflékař Českého olympijského výboru. Do pozice nejvyššího bojovníka proti kovidu jej katapultoval průběh letu vládního speciálu do Tokia a zejména doporučení sportovcům, aby před testy řádně kloktali dezinfekci a stříkali si ji i ve spreji do nosu. Tato taktika, založená na osobním výzkumu doktora Neumana a vyzkoušená v Japonsku, zaujala. Je jasné, že díky této „prevenci“, tedy doporučenému postupu před testy pro všechny obyvatele, výrazně klesne počet pozitivně testovaných, budeme mít jistě nejlepší bilanci v boji s pandemií a budeme se hrdě moci označovat jako best in covid.

Za náměstka si vybral lékaře Vlastimila Voráčka, který má mít na starosti mezinárodní agendu, aby vyvažoval údajnou Neumannovu neznalost anglického jazyka. I proto možná trochu došlo v Tokiu k nesrovnalostem při komunikaci s místními pořadateli, jejich požadavky byly chybně interpretovány a sportovci tudíž správně poukazovali na podvody v odevzdávaných dokumentech. Díky svému novátorskému přístupu a prověřeným praktikám má navíc Neumann velkou šanci zůstat ve funkci i po volbách, jeho postoje ke kovidu mají podporu SPD a Volného bloku.

Milan Hnilička do vlády

Brno má nové vrcholové tréninkové centrum

Tvrdík se stěhuje z domu


Jablonec kromě Pelty řeší další problémě do dalších prezidentských voleb.

Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově  podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachna na neděli. 

(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)

Dědek přesouvá Winter Classic

17.10.2021 09:00:00

Nová štika v hokejovém rybníčku, majitel hokejových Pardubic Petr Dědek, avizoval již na loňský rok lahůdku pro všechny fanoušky nejpopulárnějšího zimního kolektivního sportu. Zápasy pod ote...