Jaroslava Šilhavého mrzel výkon proti Portugalsku, ale jinak Češi předváděli odhodlané výkony

Česká reprezentace má za sebou premiérové vystoupení v elitní skupině Ligy národů. Jedna výhra a jedna remíza sice na záchranu v nejvyšší skupině nestačily, ale trenér Jaroslav Šilhavý našel na zápasech národního týmu také pozitiva.

Jak říkám...

   Chtěl bych touto cestou poděkovat fanouškům za podporu, které se národnímu týmu v právě skončeném ročníku Ligy národů dostalo. Hlavně kvůli našim fanouškům je mi moc líto, že jsme nakonec z nejvyšší ligy A sestoupili zpátky o úroveň níž."


    Každá porážka, každý neúspěch, mě mrzí. Přestože jsme mezi elitními soupeři, troufám si tvrdit, ostudu neudělali, sestoupili jsme, a tak mám z uplynulého ročníku smíšené pocity."


    Obecně totiž mohu říct, že jsme předváděli odhodlané výkony, někdy až na hranici našich možností. Tak jako třeba v červnu na startu soutěže. Díky bojovnosti a velkým srdcím našich hráčů jsme nakonec hráli o udržení až do posledního utkání."


    Díky zápasům proti tak skvělým soupeřům jsme si mohli ověřit, kde máme největší rezervy, ve kterých oblastech bychom se měli zlepšit a na jaké hráče se můžeme do budoucna spolehnout, a také jsme si mimo hřiště vyzkoušeli spolupráci s absolutní evropskou špičkou. To jsou neocenitelné zkušenosti."


    Před startem Ligy národů jsem elitní skupinu přirovnal k Lize mistrů na reprezentační úrovni. Myslím, že se to nakonec potvrdilo. Je zapotřebí uznat kvalitu našich soupeřů a poblahopřát jim k jejich výsledkům."


    To není výmluva, ale konstatování faktu. Pro nás by to naopak měla být motivace, abychom se do budoucna snažili naši výkonnost posouvat stále dál a abychom podobných zápasů hráli co nejvíc."


    Jen jednou jsem byl opravdu nespokojený, a to po domácím zápase proti Portugalsku. Víc než jednoznačný výsledek mě mrzel výkon, protože v ostatních zápasech jsme dokázali držet krok. Ostatně čtyři získané body jsou toho důkazem."


    V následujících dnech si naše vystoupení v Lize národů zhodnotíme důkladněji a už se také začneme připravovat na kvalifikaci o postup na EURO 2024. Soupeře se sice dozvíme až příští týden v neděli, ale já už teď mohu říct, že naším jednoznačným cílem bude postup na závěrečný turnaj. Ke splnění tohoto úkolu budeme moci využít i zkušenosti, které jsme nabrali právě v Lize národů.“


SportovníListy.cz rovněž napsaly:Někteří diváci nakonec na české reprezentanty po debaklu 0:4 od Portugalců v Edenu pískali

Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu? Více na facebookovém profilu webu SportovníListy.cz zde. (Petr Skála podle zprávy na fotbal.cz pro SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)