Někteří diváci nakonec na české reprezentanty po debaklu 0:4 od Portugalců v Edenu pískali

Česká fotbalová reprezentace v sobotu 24. září 2022 asi 90 minut před půlnocí v pražském Edenu prohrála  v duelu  elitní divize Ligy národů s Portugalskem čtyřbrankovým rozdílem s nulou  0:4.Češi podle fotbalových archivářů utrpěli tak nejvyšší domácí porážku v samostatné historii. Podle oficiálních údajů přesně sečtených  19.322 diváci v Edenu místo, aby sledovali očekávané oboustranně bojovné střetnutí,  byli svědky debaklu a ze strany domácích několika neproměněných šancí včetně neproměněné penalty.

Diváci vybavení státními vlajkami úvodní bezbrankovou půlhodinu utkání nepřeslechnutelně svými hlasivkami hnali české reprezentanty do útoku a jejich pokřiky sílily při každém jejich přeběhnutí na polovinu soupeře, ale pak po dvou obdržených brankách už dvanáctý český hráč, o kterém s odkazem na diváky hovořil před utkáním český kouč Jaroslav Šilhavý, už moc nebyl slyšet. Po přestávce se ještě podle poločasových instrukcí hlasatelů diváci máváním rozsvícenými mobily snažili vlít do žil českým fotbalistům potřebnou energii, ale ani to nepomohlo.  Nebylo divu, že po skončení  utkání z ochozů byl slyšet i pískot coby projev nespokojenosti s výkonem českých fotbalistů na trávníku fotbalového stadionu v Praze V Edenu.    

Dva góly Česku  vstřelil Diogo Dalot, obránce Manchesteru United. Jeho klubový spoluhráč  Ronaldo sice branku nedal, ale zase na sebe poutal české obránce. Když už jsme vzpomenuli tu nejvyšší domácí porážku od roku 1993, tak Češi nyní s Portugalskem prohráli doma poprvé od září 2020 po 11 utkáních.

Navíc  v očekávaném závěrečném duelu ve Švýcarsku budou Češi v úterý 27. září 2022 odvracet sestup do Ligy národů B. Národní tým totiž po prohře s Portugalskem  klesl až na poslední místo skupiny A2 a proto v St. Gallenu musí nad tamějším národním týmem prostě zvítězit. Ve stejné době, kdy hrálo v Praze  Česko s Portugalskem,  totiž Švýcaři senzačně v Zaragoze vyhráli nad  Španělskem 2:1.


  Praha 24. září 2022


      Fotbal                                                                                                                                   


Liga národů UEFA - Liga A - skupina 2
Česko - Portugalsko 0:4 (0:2)
Branky: 33. a 52. Dalot, 45.+2 Fernandes, 82. Jota * Rozhodčí: Jovanovič - Stojkovič, Mihajlovič (všichni Srbsko) - Dankert (video, Německo) *  Bez karet *  Diváci: 19.322.
Česko: Vaclík - Zima, Brabec (22. Kúdela), Jemelka - Coufal, Souček (77. Kuchta), Král, Zelený (64. Vlkanova) - Barák (63. Ševčík), Hložek (63. Černý) - Schick * Trenér: Šilhavý.
Portugalsko: Costa - Dalot, Dias, Danilo (83. Mário), Rui - Fernandes (77. Nunes), Neves, Carvalho (77. Palhinha) - B. Silva (67. Horta), Ronaldo, Leao (67. Jota) * Trenér: Santos.

(Petr Skála pro SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)

Marek Prchal posiluje Slavii

5.2.2023 09:00:00

Deset let byl Marek Prchal spojován s volebními úspěchy Andreje Babiše, kterému k dominanci na české politické scéně výrazně dopomohla právě marketingová podpora manžela autorky populárních kuchař...