Hamza se omlouvá Babišovi


Když před týdnem rozhodla Bezpečnostní rada státu o zákazu vstupu diváků na světový pohár v biatlonu, bylo na předsedovi organizačního výboru dobře znát, jak těžce celou situaci kouše, vyjadřoval se s předstíranou diplomacií, i tak bylo cítit, co si skutečně myslí. Reálné komentáře přenechal svým spolupracovníkům, kteří samozřejmě nenechali na nařízení niť suchou. O to více překvapil osobní dopis premiérovi, který se redakci podařilo získat. Přinášíme jeho přepis, protože přináší poměrně překvapivou reakci šéfa biatlonového svazu. Vyjádření Úřadu vlády se doposud získat nepodařilo.

Vážený pane premiére,
jako správný sportovec, za kterého se celý život považuji, umím prohrávat, byť ne každá porážka se přijímá snadno. Když Bezpečnostní rada státu minulý týden pod Vaším vedením přijala rozhodnutí, že se naše závody uskuteční bez fanoušků, bral jsem to jako osobní útok na mé postoje z doby nedávné, protože nikdo z mého okolí nechápal, proč jsme byli potrefeni jen my. Stačilo jen pár dnů a bylo jasné, že jsme se mýlili, že Vaše rozhodnutí bylo oprávněné a chránilo zdraví a životy nejen platících diváků, ale také obyvatel v regionu. Každý italský divák evidentně představoval velké zdravotní riziko.

Velmi si vážím Vašeho postoje, že dostaneme od státu finanční kompenzaci za toto rozhodnutí, jen pro Vaši představu, po skončení akce jsme ji vyčíslili na 78 milionů korun, navýšení je způsobené vynucenými bezpečnostními opatřeními a zrušením mítinku hnutí Milion chvilek. Při pozorování současné situace si velmi dobře uvědomujeme, že jsme de facto jediný subjekt, kterému jste slíbil takovou finanční kompenzaci. Jako výraz díků prosím přijměte náš dar, kterým je dodávka bílého vína z mého vinařství Hnanice pro potřeby Úřadu vlády. Zásilka je již připravena v dárkovém balení s logem závodů právě uskutečněného světového poháru na Vysočině.

Vážený pane premiére,
věřím, že moji omluvu přijmete a setkáme se při nejbližších biatlonových závodech, během kterých Vám zasvěcený komentář a veškerou péči zajistí Michal Šlesingr, jenž právě ukončil svoji aktivní kariéru.

S přáním hodně úspěchů
Jiří Hamza


Na biatlon doplatí motorky

Ledecká do Rakouska?

Konečně titul pro Spartu

Nový poradce pro sport na Hradě

Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachnu na neděli..
.
(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)