Tajemství Slavie odhaleno


Nejeden sportovní fanoušek si v týdnu lámal hlavu, jak je možné, že ve fotbale se měří opět dvojím metrem. Opava se čtrnácti nakaženými fotbalisty musí hrát ligový zápas s výběrem dorostenců, pražská Slávie nemá nakažených ani deset a její šéf vesele posílá zprávy na twitter, že oni tedy hrát rozhodně nemůžou. Posléze opravdu dostane Slávie razítko o karanténě z hygieny a je tedy fotbalu neschopna.

Že si předtím její trenér stěžoval, jak jsou chlapci zranění a unavení, to je jen shoda náhod. Pravým důvodem je metoda testování, Slávisté totiž ještě dojíždí zbylé testovací sady z první vlny koronaviru, jejichž nákup dojednával v Číně právě Tvrdík. Tyto sety mají jedinečnou schopnost ukázat i virovou nálož testovaného jedince, a když lékaři viděli výsledky testů Slávistů, bylo jasno. Do karantény musí celý klub.

Naštěstí se tak stalo až pár dnů po ukončení základní části Evropského poháru, protože před týdnem by hrozila velká lapálie, kontumace zápasu a ztráta několika milionů eur. Takhle si sešívaní pořádně odpočinou a snad se nachystají na svého druhého úhlavního rivala, plzeňskou Viktorii, se kterou se mají utkat den před Štědrým dnem.

Velká cena Brna bude!!!
Basketbalisté se přou o název státu

Biatlonové hrátky s Čínou

Velký návrat Káji Abraháma


Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově  podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachna na neděli. 

(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)