Sourozenci Štěrbovi Lenka, Vojko a Michaela se ve Vltavě na Nikodémově Memoriálu neztratili

[ title]
Sourozenci Štěrbovi Lenka, Vojislav a Michaela závažným způsobem se zapsali do historie otužilecké akce pořádané od roku 1923 vždy 26. prosince ve Vltavě u Národního divadla.

Lenka Štěrbová, která  dosáhla na 71. ročníku Memoriálu Alfréda Nikodéma už několikátého absolutního vítězství na trase 750 metrů, je známá jako česká nejmladší plavkyně, jež překonala  kanál La Manche. Vojislav Štěrba (ročník 2001) byl  ještě nedávno a předtím hodně dlouho nejmladším účastníkem pražského otužileckého podniku a jeden rok společně s nejstarším účastníkem Ladislavem Nickem se oba zapsali do kroniky rekordů. Jak se to stalo? Tehdy pořadatelé  vypočítali  otužilecký rekord 88 let, který byl  mezi nejmladším Vojislavem a nejstarším Ladislavem.

Lenka Štěrbová první a Rostislav Vítek druhý na Memoriálu Alfréda Nikodéma se startovními čísly, podle kterých doplavali do cíle
Moderátor akce Michal Štěrba jinak tatínek vítězky hlavního závodu na 750 metrů Lenky Štěrbové a Jakub Kohák, který se přišel jen podívat
O sdělení vítězné plavkyně Lenky Štěrbové se přetahovaly televizní společnosti ČT a Nova

Lenka Štěrbová (1994) letos na MS v Maďarsku skončila na 11. místě v dálkovém plavání na vzdálenost 25 km, což považuje za úspěch. V roce 2018 ji čeká dokončení druhého ročníku na medicíně v Praze a ME ve Skotsku.

Michaela Štěrbová (1999)
vidí za nejdůležitější úkol, který ji v roce 2018 čeká, maturitu na pardubickém  gymnáziu Dašická a následné přijímačky na medicínu.

Vojislav Štěrba (2001) má před sebou světový juniorský šampionát pokud se ovšem na něj probojuje a k tomu další měsíce studia v prvním ročníku pardubického gymnázia Dašická.  "Všude jsem byl tím nejmladším od Štěrbů, což má své výhody. Když něco nevím, mohu se sester optat a ony mi poradí třeba, na co si mám ve škole dávat větší pozor.

Zatímco sourozenci Štěrbovi  byli ve Vltavě  u Národního divadla vidět,  jak plavou a Lenka dokonce nejrychleji ze všech otužilců v měřeném závodě, jejich otec Michal Štěrba byl zase dobře slyšet. Téměř 100 minut nepřetržitě informoval s mikrofonem v ruce samotné plavce, ale i diváky, kteří sledovali plavání otužilců ze břehu. Na webu SportovníListy.cz ještě najdete následující články


Lenka Štěrbová a Rostislav Vítek ovládli závod otužilců 71. ročníku Nikodémova memoriálu

Týden na MS ve vzpomínkách dálkové plavkyně Lenky Štěrbové závodící na Balatoně


(ps, SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)