Fotbalisté Slavie Praha mají hlad! Hlad po gólech, po pěkném fotbale i po úspěchu

[ title]

Na velkém setkání novinářů se začátkem jarních zápasů s vedením a s hráči vedoucího týmu ligy se kouč Slavie Jindřich Trpišovský rozpovídal, nejdříve  o přípravě, posilách, poté o budoucnosti klubu i  o nejbližším zápase.

SportovníListy.cz byly na místě děje...
Jak říkám...„V první řadě musím pochválit hráče za to, jakým způsobem absolvovali zimní přípravu. Vracejí se nám navíc někteří hráči a vše proběhlo tak, jak jsme plánovali. Obě soustředění byla fantastická. Podmínky byly skvělé. Musím pochválit kluky za to, jak pracovitě a cílevědomě pracovali. Svoji práci v přípravě odvedli skvěle, ale zúročit ji musíme až v neděli proti Bohemians. V Ďolíčku to nebude vůbec jednoduchý zápas, ale vidím, že je tým obrovsky odhodlaný. Z hráčů cítím velký hlad a z toho mám radost. Tu mám také z toho, že se nám vrací hráči, kteří vypadali, že nebudou na první jarní kolo připraveni. Za to jsem rád, protože nás čeká těžké utkání. Výsledkově jsme se někam dostali a snažíme se evropskou scénu dohnat i v některých technických věcech. Dodělává se posilovna, která bude na úrovni toho nejlepšího, co se v tuhle chvíli dá hráčům poskytnout. Další etapa přestavby proběhne v létě. Jsem rád, že se tu vylepšují věci, bez kterých se moderní fotbal neobejde. Z kádru, který v létě udělal titul, je 9 hráčů pryč. Potřebujeme zabudovat nové tváře. A mám radost z toho, že i v tomhle směru se klub posouvá. Není to jenom o hracím dni, ale i o věcech okolo," ohlédl  se na klubovém webu ponejprv trenér Jindřich Trpišovský za právě absolvovanou zimní přípravou, kterou borci z Edenu měli  ve Španělsku a Portugalsku.

„Největší radost mám v tuhle chvíli z toho, že tu zůstal  Ondřej Kolář. Jeho odchod by byl velmi citelný a naopak nám pomůže překlenout období odchodů velkých opor. Je to velká osobnost. Patří mu velký dík. Kádr doplnilo osm hráčů, z nichž nejstaršímu je 23 let. Motivy odchodů Tomáše Součka, Milana Škody a Pepy Hušbauera byly každé jiné. Pro nás byla situace jiná v tom, že nás na jaře čeká jenom jedna soutěž, a tak jsme se zaměřili na mladší hráče, které chceme do týmu zapracovat. Když někoho přivedeme, musíme o něm být 100% přesvědčení. Pro nás byla důležitá dvě jména a ty jsme přivedli. Můžou být velkou budoucností Slavie. Daří se nám zatím hráče přivádět a zapracovávat je do týmu. Odešli nám ale klíčoví hráči a jejich úlohy teď bude muset někdo převzít. Suk se prodal za obrovské peníze. Pro nás je vždy důležité, za kolik daný hráč může odejít a jaký přínos klubu dal. Podle toho i určíme úspěšnost jeho příchodu s přihlédnutím k přestupové částce. Přestup se hodnotí až při odchodu. Pravda leží na hřišti. Prodeje se nám teď povedly, jsme v plusu. Navíc máme další hráče, jejichž hodnota stoupá. V létě nás čeká složitá situace, budeme mít EURO, hráči se budou vracet pozdě, a proto jsme chtěli zachovat kostru týmu. Odchody představují určitý zásah, změní se naše typologie a budeme se stylem hry muset částečně i přizpůsobit jiným hráčům. Čeká nás 15 těžkých zápasů, kádr je užší a my si potřebujeme jasně rozdělit úlohy v týmu. Přišlo devět nových tváří, ti se musí poprat o místo o místo,“ řekl pro klubový web o  setrvání Ondřeje Koláře v klubu, který smlouvu na stejné tiskové konferenci slavnostně podepsal, či na odchody několika sešívaných opor.

První utkání jara čeká na sešívané v neděli 16. února 2020 proti Bohemians?


„Pro mě začíná liga v neděli a beru to tak, jako bychom měli nula bodů. Chceme vyhrát jarní část a připravujeme se stejně jako bychom náskok neměli. Chceme do jara dobře vstoupit a získat co nejvíc bodů, to odpovídá ambicím klubu. Náskok vůbec neřeším. Viděl jsem zápasy Plzně v přípravě a vypadají velice dobře. Na rekordní šňůry nemůžeme myslet, i když představují jistou extra motivaci. Kdybychom mysleli jenom na rekordy, tak ani někteří hráči neodešli. Chceme zabudovat nové hráče, chceme co nejvíce bodů. Parametrů pro úspěch je více, třeba i spokojenost lidí. Fanoušci mají právo na to mít vysoká očekávání a pro nás je důležité, aby jich chodilo na stadion co nejvíce a domů odcházeli spokojení. To je pro mě mnohem důležitější než rekordy,“  řekl kouč Slavie.

Se Slavií se před začátkem ligy rozloučil Tomáš Souček, který přestoupil do anglického West Ham United. Kdo jej nahradí?

„Nahradit Tomáše Součka je těžké. Neodchází jenom hráč, osobnost ale výjimečná typologie. Musíme ho nahradit jako tým. Měl vlastnosti, které se těžko hledají. Start do jara nám komplikuje vykartovaný Oscar a nemocný Laco. Doufáme, že Laco bude už na Opavu připravený. Při výběru sestavy budeme nahlížet i na konkrétní typologii zápasu. Bohemka hraje na dva silné útočníky, k tomu přihlédneme. Nyní máme zřejmě jasno, koho na pozici záložníka postavíme a jednou z variant je i Lukáš Červ.“

Na závěr  přiblížil Jindřich Trpišovský i probíhající jednání o prodloužení jeho smlouvy s klubem.

Jak říkám...„Jednání o mé nové smlouvě se vedou už delší dobu mezi klubem a mým agentem. Oni jednají, já se soustředím na nejbližší zápas. Debata se spíše vede o věcech, jako je komplexní rozvoj klubu. Nároky na nás trenéry jsou obrovské, je to pochopitelné poté, co jsme tu dosáhli. Chceme se v dalších letech prezentovat podobně. Vše bylo odložené až na teď, protože máme za sebou hektické období. Odchody, jednání s Ondrou Kolářem. Jednání ale vede agent, já se soustředím jenom na věci okolo týmu.“

(ps, SK Slavia Praha, SportovníListy.cz, foto: Jiří Růžička )