Rozhodčím roku je do třetice po Jiřím Štuksovi a Tomášovi Tůmovi další přísný Říčaňák Ondřej Fořt tentokrát za rok 2023

Na začátku století byl několikrát za sebou vyhlášen ragbyovým rozhodčím roku letos sedmdesátiletý Jiří Štuksa, pak byl rovněž několikrát vyhlášen rozhodčím roku o generaci než Štuksa mladší rovněž původem z Říčan Tomáš Tůma a nyní za rok 2023 se rozhodčím ragby roku 2023   další Říčaňák o dvě generace mladší jednadvacetiletý Ondřej Fořt.

Plaketu s touto informací převzal jeho tatínek Marek Fořt, neboť "mladej" rozhodčí roku studující v Praze na Karlově univerzitě a pracující v Brně byl na horách, někde,  kde byl 16. února 2024, kdy se mimo jiných plaket předávala ta nejlepšímu rozhodčímu, sníh.

Jak říkáme...

"Ondru na to, jak je mladý, ragbisté respektují také proto, že zbytečně nekouskuje hru a má pro ni cit. Docela bych si dovolila tvrdit, že jej ragbisté mají rádi, ostatně tak jako všichni rozhodčí. Tu plaketu získal oprávněně. Navíc je slušný a skromný,"  řekla o patrně nejmladším rozhodčím roku Ondrovi Fořtovi  držitelka stejného ocenění  za rok 2022 a v žebříčku nejlepších rozhodčích roku 2023 na druhém místě umístěná Hana Erika Radochová.

"Hlasoval jsem pro Ondřeje Fořta, protože utkání, která řídil a já jsem je viděl, rozhodoval z přehledem a nechal hráče hrát bez zbytečného přerušování hry," komentoval výsledek ankety komentátor ceskeragby.cz a legenda tuzemského ragby Eduard Krützner senior.

"Až mu tu plaketu doma, až se vrátí z hor, předám, tak mi řekne, že si ji nezasloužil, že zná o hodně víc lepších ragbyových rozhodčích než je on," předvídal reakci svého synka jeho otec Marek Fořt.

"Tak a v Říčanech mají do třetice dalšího nejlepšího  přísného muže s píšťalkou nad ragbyovým mlýnem. Tu trojici tvoří  Jiří Štuksa, Tomáš Tůma a  Ondřej Fořt. Tuším, že jsem pro ně, když se těmi rozhodčími roku stali, hlasoval," podotkl autor tohoto článku Petr Skála.


 ceskeragby.cz rovněž napsalo:

Ragbistou roku 2023 je kapitán reprezentace a Pragy Dan Hošek, Ragbistkou je Julie Doležilová
	


Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu?
Více na facebookovém profilu webu zde


(Petr Skála pro SportovníListy.cz, Zdroj: ceskeragby.cz, foto: Petr Skála)