Kateřina Marková v rybolovné technice olůvkem na rybářském vlasci dosáhne mety 79 metrů

V sobotu 24. února 2024 proběhlo v rámci výstavního veletrhu For Fishing v areálu PVA EXPO PRAHA v Letňanech ocenění nejlepších sportovců Českého rybařského svazu.

S využitím zprávy zveřejněné na webu Českého rybařského svazu o největších úspěších svazových  závodníků - českých reprezentantů po jednotlivých sportovních odborech si připomeňme sport, který není na výsluní a ani nezažívá příliš značnou popularitu, leč sportovci rybáři získávají medaile. Jde o sportovní rybolov.

Seznam je  seřazený  podle počtu získaných medailí na mezinárodních šampionátech.

Rybolovná technika

V polovině července (13.-16. 7. 2023) se konalo MS juniorů a kadetů v České republice, a to v Českých Budějovicích, pořadatelem byla MO ČRS České Budějovice 3. Junioři získali 28 medailí (13 zlatých; 9 stříbrných; 6 bronzových). V juniorské kategorii do 18 let patří mezi nejvýznamnější z těchto umístění 1. místo Dominika Dreslera, 1. místo Lucie Nejdlové v pětiboji a dále 1. místo v soutěži družstev juniorů i juniorek.

Jaroslav Malíř

V kategorie kadetů do 23 let získali naši reprezentanti 29 medailí (15 zlatých; 7 stříbrných; 7 bronzových). Mezi nejvýznamnější z těchto umístění patří 1. místo Jana Bombery ml. v sedmiboji a pětiboji a 1. místo Natálie Kepákové v pětiboji. Družstva kadetů i kadetek obsadila v soutěži družstev 1. místa.

Karel Světelský - státní trenér juniorů a kadetů

Vrcholem sezony bylo MS rybolovné techniky v Polsku (6.-10. 9. 2023), kde česká reprezentace vybojovala celkem 34 medailí (13 zlatých; 9 stříbrných; 12 bronzových). Tímto výsledkem byl po třetí za sebou vyrovnán dosavadní rekord v počtu získaných medailí na jednom MS. V kategorii mužů patří mezi nejvýznamnější výsledky 1. místo v pětiboji Jana Luxy, 2. místo Tomáše Spáčila v sedmiboji a devítiboji + 3. místo v pětiboji a dále dvě 3. místa Jana Bombery st. v sedmiboji a Karla Koblihy v devítiboji. V kategorii žen patří mezi nejcennější 1. místo Lucie Kepákové v pětiboji a sedmiboji, 2. místo Kateřiny Markové v sedmiboji a dvě 3. místa Zuzany Plaché v pětiboji a sedmiboji. Družstva mužů i žen obsadila 1. místa.