Kejval již zná viníka


Olympijské hry jsou vždy středem pozornosti, nicméně tu současnu by si nejraději zástupci Českého olympijského výboru odpustili.

Místo koncentrace na přípravu a případné oslavy úspěchu českých sportovců je na tapetě zpackaná logistika přesunu do dějiště Her. Přirovnání se zákazem startu na olympiádě v Los Angeles je zcela na místě. Jiří Kejval, předseda ČOV a jeho jediný jedinečný statutární zástupce, již jmenoval vyšetřovací komisi, ve které je sám členem, ve společnosti s místopředsedou Filipem Šumanem a Alexandrem Karolyi, toho času ombudsmanem ČOV, dříve aktivním ve fotbalovém prostředí, včetně populárního období kapříků.

Jejich urválkovská vyšetřovací komise sice požádala o 14 dnů, ale výsledek je již znám. Viníkem celé tragické situace je personál na palubě letadla, letušky nedokázaly zajistit dodržování hygienických pravidel během přepravy do Tokia. Ze smlouvy o přepravě mezi ČOV a Armádou ČR je tato povinnost jasně definován. Kejval to sdělil na neformálním setkání s novináři před olympijskou vesnicí v Tokiu. Olympijský výbor bude také po Armádě ČR požadovat finanční odškodnění pro sportovce, kteří se z důvodu nedbalosti leteckého personálu nemohli aktivně zúčastnit Her.

Po skončení brífinku se předseda výboru s novináři srdečně rozloučil a odkráčel s darovaným samurajským mečem mimo dohled přítomných.

Sportovci si kupují fanoušky na olympiádu

Plíškové pomohl odchod sponzora

Fotbal volá – Čápe, vrať se!

Česká výprava na olympiádu v ohrožení


Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově  podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachna na neděli. 
(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)


Dědek přesouvá Winter Classic

17.10.2021 09:00:00

Nová štika v hokejovém rybníčku, majitel hokejových Pardubic Petr Dědek, avizoval již na loňský rok lahůdku pro všechny fanoušky nejpopulárnějšího zimního kolektivního sportu. Zápasy pod ote...