Česká výprava na olympiádu v ohrožení


Představení nástupového oblečení českých olympioniků vzbudilo velkou vlnu emocí, ostatně jako téměř při každém slavnostním uvedení kolekce od nástupu Jiřího Kejvala k moci. Nebyly olympiády, abychom nebyly svědky emocionálních debat nad grafickým provedením slavnostních úborů.

Letos je situace ještě komplikovanější. Poznámky o nepovedené sadě pro rolnickou robotu jsou ještě z těch mírnějších. Zásadním problémem ale pro vedení naší výpravy do Tokia je fakt, že tvůrci opomněli na některé japonské zvyklosti. A tak téměř okamžitě po zveřejnění fotografií byl kontaktován Český olympijský výbor etickou komisí Japonského ministerstva kultury.

Hostitelům Her zásadně vadí podobnost slavného českého/moravského modrotisku s tetováním, které je na mnoha místech v zemi vycházejícího slunce zakázané. Naprosto reálně hrozí, že Češi v případě trvání na současné kolekci budou vyloučeni z Her pro ohrožení mravního vývoje japonské společnosti. Zástupci dodavatelské firmy nyní zkoumají možnost rychlého předělání oblečení na motivy, které jsou připravení  na zimní olympijské hry v Číně, jež se mají konat za necelý rok.

Ladislav Vízek přestupuje do Tipsportu

Místo olympijských parků olympijské cirkusy
Hokejisté stávkovali za Hniličku

Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově  podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachna na neděli. 

(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)