Zbytečná porážka českých ragbistů od Švédů 37:48 i když na pětky Češi prohráli jen 5:6

Do evropské soutěže Trophy vstoupili čeští ragbisté porážkou na národním stadionu ve švédskem Stockholmu 37:48.
Před rokem a půl na stejném místě  český národní tým mužů v utkání o  postup do mistrovství Evropy úrovně Trophy prohrál 18:28. Nyní, když oba soupeři hrají ve stejné soutěži Trophy, skončilo utkání opět porážkou hostujícího českého týmu a rozdíl skore byl ještě  o bod větší jedenáctibodový.

Stalo se tak na stockholmském národním  stadionu, kde čeští  reprezentanti prohrávali od první minuty 0:7. Náskok soupeře se českým hráčům občas podařil snížit někdy i na pouhé dva body, jako před přestávkou,  ale pak se ve druhém poločase roztrhl pytel s nepozornostmi v české obraně  a po její chybách čeští ragbisté již prohrávali 25:48. Poslední dvě pětky sice už pokládali jen Češi, ale to stačilo jen snížit propastný rozdíl na jedenáct bodů 37:48.

I když bylo utkání bohaté i na počet položených pětek Švédsko - Česko 6:5, tak přesto žádný tým nezískal žádný bonusový bod, jaký se získával třeba ve skupinách MS  za čtyři a více položených pětek, neboť v evropských soutěžích  bonusový bod získává jen jeden z týmů a to zato, že položí o tři a více pětek více než soupeř, což se v tomto utkání nestalo.

Úvodní utkání v evropské ragbyové soutěži na úrovni Trophy se Česku očividně nevydařilo. Napravit budou moci čeští ragbisté svoji pověst v domácím utkání 4. listopadu 2023 s Chorvatskem.

Stockholm   28. října 2023

Ragby

Trophy

Švédsko - Česko  48:37  (20:18)   *  pětky 6:5

Bodující hráče na oficiálním webu  evropskou soutěž pořádající federace Rugby Europe  ani ČSRU zveřejněnily.