Vyjádření prezidenta Českého hokeje Tomáše Krále k rozhovoru s Petrem Dědkem v novinách

Český hokej.cz zveřejnil vyjádření prezidenta Českého hokeje Tomáše Krále k rozhovoru s Petrem Dědkem, který deník Sport uveřejnil 22. února  2022.

  V hokejovém prostředí není tajemstvím, že majitel HC Dynamo Pardubice Petr Dědek usiluje o ovládnutí vedení svazu a marketingových prostředků, kterými disponuje. Respektuji jeho snahu, aby byl v čele svazu Alois Hadamczik, což je určitě skvělá volba. Je přitom jen odpovědností Petra Dědka, pokud svoje zájmy prosazuje šířením nepravdivých informací, soudními spory s partnery a dalšími hokejovými subjekty nebo nátlakem. Má-li ovšem zkušenost, že se ho někteří lidé bojí a nátlaku podléhají, v mém případě se mýlí.

Hospodaření svazu a dceřiné společnosti vždy probíhalo a probíhá v souladu s platnými zákony, účetními předpisy a Stanovami ČSLH. Veškeré hospodaření, účetní závěrky, stejně jako rozhodovací a kontrolní mechanismy jsou pravidelně auditovány podle mezinárodních a českých standardů. Výsledky hospodaření jsou příslušným institucím plně k dispozici a jsem přesvědčen, že jsme v tomto směru nejúspěšnějším sportovním svazem v České republice.

Dále se k panu Petru Dědkovi, kterého jsem viděl třikrát v životě a na ulici bych ho nejspíše nepoznal, nebudu v tuto chvíli vyjadřovat," uzavřel své prohlášení prezident Českého hokeje Tomáš Král.

(Zdeněk Zikmund, ceskyhokej.cz, SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)