Výhru 2:1 českého hokejového týmu nad Finskem v O2 Aréně sledovalo 17 013 diváků

Úvodní zápas Švýcarských hokejových her odehrál český národní tým ve čtvrtek 14. prosince 2023 v  pražské O2 Aréně s Finskem.  Česko dokázalo i ve čtvrtém zápase Euro Hockey Tour vyhrát, tentokrát ovšem až po obratu 0:1 na  2:1.

Český tým sice už  od osmé minuty prohrával po ojedinělém finském útoku, který zakončil Saarela, ovšem Češi byli dál aktivnější, ale vyrovnat v první třetině nestačili.

V prostřední třetině rozjásali tuzemské diváky tunajší reprezentanti  už po necelých 100 vteřinách druhé třetiny, kdy překonal brankáře soupeře David Tomášek. I ve třetí třetině bylo Česko aktivněji, mohlo dát dokonce několik branek, ale na tu důležitou chvíli  se čekalo  až  do 50. minuty, kdy skoroval Ondřej Kovařčík.

Tak se stalo, že Česko 14. prosince 2023 v Praze zaslouženě  porazilo Finsko 2:1. Další utkání odehrají  Češi sice už v sobotu 16. prosince 202, ale  ve Švýcarsku nejdříve proti tamějším hokejistům. Je nutné se zmínit, že čeští hokejisté totiž  na Euro Hockey Tour ještě neprohráli a proto  jejich  stoprocentní bilance dráždí soupeře. Na turnaji Karjala ve Finsku nejdříve  dokázali vyhrát všechny tři zápasy a teď se na ně po úspěchu v Praze s Finskem  chystají Švýcaři, kteří v evropském poháru čtyř hokejových velmocí jsou sice náhradníky za hokejisty Ruska, jejichž země je ve válce s Ukrajinou, ale nejsou vůbec slabým soupeřem. V neděli 17. prosince 2023 čeká českou reprezentaci ještě utkání se Švédskem.

Praha 14. prosince 2023

Lední hokej

Švýcarské hokejové hry, součást Euro Hockey Tour (Praha)

Česko - Finsko 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 22. Tomášek (P. Kousal, Pyrochta), 50. O. Kovařčík (M. Kovařčík) - 8. Saarela (Suomi, Lammikko) * Rozhodčí: Holm (Švédsko), Štolc (Švýcarsko) - Hynek, Ondráček (oba Česko) * Vyloučení: 3:5 * Bez využití *  Diváci: 17 013.

Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu? Více na facebookovém profilu webu SportovníListy.cz