Vodní pólisté Steppu Praha se stali vítězi druhé německé ligy

Vodní pólisté Steppu Praha se stali vítězi druhé německé ligy. Celkové prvenství v této soutěži  se totiž Steppu Praha podařilo zajistit již tři kola před koncem, ale i tak Pražané věnovali poslednímu utkání mimořádnou pozornost. Přibližme si jej ...

Steppáci se v rámci posledního kola 2. německé ligy, skupiny Východ utkali s týmem SV Zwickau von 1904 v zápase, ve kterém jim šlo vlastně jen o čest a neporazitelnost na domácím hřišti.

Steppáci začali utkání poměrně dobře. Již po prvních několika útocích se ujali vedení a vypadalo to na jasný zápas. V polovině utkání měli již pohodlný náskok čtyř branek, o který však díky vlastním chybám, nedůslednosti a menšímu nasazení rychle přišli.

Druhá polovina utkání, resp. třetí čtvrtina zápasu byla plná chyb, gólů a neustálého odskakování Steppu a dotahování Zwickau v celkovém skóre na rozdíl jediné branky.

V poslední čtvrtině se steppáci dostali zpět do tempa, zlepšili obranu a soupeře k ničemu již nepustili. Zápas nakonec dotáhli do vítězného konce za stavu 16 : 10, potvrdili svoji domácí neporazitelnost a nenechali si pokazit poslední utkání sezóny, po kterém následovaly oslavy mistrovského titulu.