Velký comeback Romana Berbra

Ve fotbalovém prostředí panuje podobný klid jako když Krakonoš pouští přátelský dešťový pozdrav Trautenberkovi. Naděje, že nadcházející mistrovství Evropy vylepší atmosféru, se ukázaly jako liché. Naopak, nedávná lhářská aféra jen přilila olej do ohně a výkon českého týmu v utkání s Portugalskem napověděl, že zopakovat hokejový sen bude velmi obtížné.

Nedávná valná hromada fotbalového svazu přinesla nečekané zvraty. Jaroslav Tvrdík při ní prohlásil, že současný předseda svazu Petr Fousek má štěstí na evropský šampionát, jinak by se prý hlasovalo o jeho odvolání. Tato slova spustila lavinu událostí, které nikdo nečekal.

Petr Fousek, často podceňovaný, vycítil, že situace je vážná. Vědom si ostrého severáku foukajícího z Edenu, potají vyrazil do Plzně na přátelskou kávu s Romanem Berbrem, známým jako "lord Voldemort českého fotbalu". Berbr, očištěn od nařčení o ovlivňování zápasů ve druhé a třetí lize, se ocitl v pozici, kdy očekávaný zákaz působení ve fotbale nemůže přijít.

Fousek přinesl Berbrovi nabídku: vedoucí soutěže pro Čechy, místo v komisi rozhodčích a jedno místo v dozorčí radě marketingové organizace STES. Na oplátku má Berbr zajistit Fouskovi dostatek hlasů v české komoře svazu, aby nemohlo dojít k jeho odvolání. Berbr, který má s Tvrdíkem nevyřízené účty a stále se domáhá vyrovnání za služby během slavistické mistrovské sezony, dlouho nepřemýšlel a nabídku přijal.

V českém fotbale se tak během pár dnů zrodil mocenský pár, který budí respekt i obavy u nemalé části fotbalových fanoušků. Co přinese jejich spolupráce do budoucnosti českého fotbalu, ukáže až čas. Zatím se ale zdá, že klid v českém fotbale je jen zdánlivý a pod povrchem se schyluje k dalším bouřím.

Šťovíček odchází z vedení Autoklubu

Fousek se třese


Odvrátí fotbalový svaz pohromu?


Hadamczik chce novou hokejovou haluŘíká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově  podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachna na neděli. 
(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)