Šťovíček odchází z vedení Autoklubu


Překvapivé zprávy přišly z Opletalovy ulice, sídla Autoklubu České republiky, po zasedání jeho nejužšího vedení. Svoji rezignaci na funkci předsedy oznámil Jan Šťovíček, který zvládl Autoklub rehabilitovat v očích veřejnosti po dlouholetém autoritativním vedení Romana Ječmínka. Šťovíček má za sebou velmi úspěšnou kariéru, dokázal se dostat i do vedení mezinárodní federace FIA. Čekalo se, že i v letošním roce projde bezproblémovou volbou a bude dál vládnout českým motoristům.

Změna jeho názoru vyšla z výsledků evropských voleb, z nich jasně vyplynulo, kdo je v Čechách v současnosti motoristickým pánem. Filip Turek se tak má stát novým šéfem Autoklubu, sám si od nové funkce slibuje zejména zesílené své vyjednávací pozice při snaze o dodržení vlastních předvolebních slibů, zejména zrušení Green dealu a zákazu prodeje aut se spalovacími motory. A právě tento bod má velkou odezvu mezi členy Autoklubu, Jan Šťovíček jako protřelý právník pochopil, že nemá jak konkurovat Turkovi a raději sám zařadil zpátečku. Minulý týden se snažil uchytit ve volbách do dozorčí rady Českého tenisového svazu, od tenisových delegátů důvěru pro členství v pětičlenném orgánu nezískal. Je tedy otázkou, kde se bude hlásit po žních…

Fousek se třese
Odvrátí fotbalový svaz pohromu?

Hadamczik chce novou hokejovou halu


Hadamczik vyhodil Břízu

Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově  podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachna na neděli. 
(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)