V posledních sekundách přišli fotbalisté Bohemians o pohárové finále. Slavia - Bohemians 3:2

Fotbalisté Slávie Praha se ve středu 5. dubna 2023 hodinu před půlnocí  mohli se svými fanoušky radovat z postupu do finále MOL Cupu! Rozhodlo se po 120 minutách  řádného a ještě k tomu po několika minut nastaveného času v utkání, při kterém se projevy radosti vystřídaly ve fanouškovských centrech celkem pětkrát.

Utkání začalo symbolicky se čtyřminutovým zpožděním, kterým se klub hrající fotbal v pražském Edenu připojil k Národnímu dni bez spěchu, který cílí na snížení počtu nehod způsobených nepřiměřenou rychlostí.

Přiměřenou rychlostí se ve 14. minutě se po samostatném úniku vřítil před branku Slavie  útočník klokanů  Prekop  a přímo před zraky diváků z tribuny Sever dal branku - 0:1. Pak ze hřiště odnesli  na nosítkách  Igoha Ogbu, u něhož bylo v nemocnici zjištěno, jak vtipně ve své jedné z knih popsal Miroslav Horníček stejnou situaci, že má mozek, neboť  ho měl otřesený.

Ve 23. minutě ovšem bylo vyrovnáno.  Vyrovnávací branku  zajistil  David Douděra za asistence Ivana Schranze - 1:1.

Druhý poločas se dlouho hrálo za stavu 1:1 i když o šance nebylo nouze. Drtivému tlaku odolávali klokani zejména deset minut před koncem, kdy brankář hostujícího týmu Jedlička se velmi činil. Nejdříve chytil střelu Václava Jurečky a pak zabránil brance z dorážky Davida Douděry výkopem z brankové čáry jeden ze stoperů. Jak se však říká: Nedáš - dostaneš a tak se také stalo.

V 84. minutě dali  hosté vedoucí branku a celkem snadno, když vybíhajícího Koláře od své branky obloučkem  překopl  Hála - 1:2. Slavistům v tu chvíli hořela koudel u zadních částí těl. Mohli několikrát vyrovnat, ale jejich střely lítaly nad nebo vedle branky nebo do náruče brankáře.

Nastavovalo se oficiálně šest minut a v tomto nastaveném nastavení v posledních vteřinách zápasu se před  tribunou Sever kopal rohový  kop. A pak se to stalo. Za zmatku před soupeřovou brankou  Ondřej Lingr, hlavou dal svoji patrně nejdůležitější branku, když ne kariéry, tak  určitě letošního roku - 2:2. Drama však pokračovalo v prodloužení.

Až v 109. minutě se v pokutovém území ocitl s míčem u nohy Václav Jurečka, který se napodruhé trefil - 3:2.

Protože hráči Bohemians už žádnou branku nedali, tak hráči Slávie se radovali z výhry  3:2. Po utkání místní rozhlas vyhrával závěrečnou písničku z televizního pořadu Možná přijde i kouzelník, kde se zpívá: Tak už jdeme do finále. Ano, to finále domácího poháru si Slavie opravdu zahraje a v něm změří síly s letenským tradičním rivalem, kterým je od předminulého století Sparta Praha, která  ve druhém semifinále vyřadila České Budějovice.

Praha 5. dubna 2023

Mol Cup 2022/2023 - semifinále

SK Slavia Praha - Bohemians Praha 1905  3:2 po prodloužení  (2:2, 1:1)

Branky:  23. Douděra, 90. Lingr, 109. Jurečka - 14. Prekop, 84. Hála *  Diváci:  16087 *  Žluté karty:
Van Buren, Douděra - Hála, Köstl, Kovařík, Vrána *  Rozhodčí:  Černý – Caletka, Podaný

SK Slavia Praha:   Kolář – Masopust (69. Lingr), Ogbu (17. Ousou), Holeš (C), D. Jurásek (77. M. Jurásek) – Ševčík, Oscar – Douděra (117. Hronek), Zafeiris, Schranz (77. Jurečka) – van Buren (106. Tecl)

Bohemians 1905:  Jedlička – Křapka, Vondra, Hůlka – Köstl, Jindřišek (C), Jánoš, M. Dostál (63. Kovařík) – Hála, Prekop (90. Necid) – Drchal (63. Kadlec)

Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu? Více na facebookovém profilu webu SportovníListy.cz