V komunálních volbách 2022 i ve volbách do Senátu kandidovali i slavní sportovci

Kdo si prohlížel výsledky tuzemských komunálních voleb 2022 a voleb do třetiny Senátu, našel mezi kandidáty i známé sportovce, kteří úspěšně, ale další i neúspěšně kandidovali do místních zastupitelství nebo přímo do osmdesátihlavé komory Parlamentu České republiky, které říkáme Senát.


V obci Brandýs nad Labem-Stará Boleslav byli do jednadvacetičlenného zastupitelstva zvoleni úspěšní vodáci. Za hnutí Podpora občanů byli zvoleni veslař Mgr. Ondřej Synek, který kandidoval sice až na dvacátém místě, ale za hnutí dostal jako druhý nejvíce hlasů. Hned za ním na třetím místě skončil vodní slalomář, kanoista Mgr. Jaroslav Volf, jehož závodní kariéru stejně jako Synka zdobí olympijské medaile, i další cenné kovy z MS a ME v kategorii  C2, které dosáhl společně s Ondřejem Štěpánkem. Příznivci vodního slalomu si pamatují, že se posádce tohoto deblu říkalo Volfíci. Když už rozebíráme ten Brandýs nad Labem-Stará Boleslav, tak za hnutí Podpora občanů byl zvolený také tamější starosta Ing. Vlastimil Picek, jinak dřívější ministr obrany, ale také méně známý veslař.

Na post senátora ve svých obvodech na západ od Prahy neúspěšně kandidovali třeba slavný žokej a dostihový trenér Josef Váňa a také olympijský vítěz ve střelbě Jan Kůrka. 

Z těch  v komunálních volbách  do zastupitelství  zvolených sportovců nebo sportovních činovníků jsme našli třeba v devětatřicetihlavém  Magistrátu města Pardubic současného sportovního ředitele a bývalého reprezentačního hokejového brankáře Dušana Salfického, kterého navrhlo ANO, dále PaedDr. Jana Mazucha ředitele festivalu šachu a her Czech Open navrženého ODS, předsedu představenstva Dostihového spolku Ing. Petra Kvaše navrženého ODS, bývalého hokejistu Otakara Janeckého navrženého PP21 a ještě olympionika v bikrosu Reného  Živného navrženého SNK ED.

Také v Říčanech jsou k nalezení hned dva do zastupitelstva zvolení místní ragbisté a to předseda tamějšího klubu David Frydrych a generální manažer Mgr. Marek Fořt, kteří kandidovali  za  hnutí Unie pro sport a zdraví Říčany.

(Petr Skála  pro SportovnListy.cz, foto: Iva Roháčková)