Na MS v Račicích Ondřej Synek udělal definitivní tečku za veslařskou závodnickou kariérou

Exhibiční závod veslařských kamarádů Ondřeje Synka udělal hezkou tečku za kariérou nejúspěšnějšího českého a československého veslaře. Vše se stalo v Račicích na závěr Mistrovství světa, které tam po dobu deseti dnů probíhalo až do neděle 25. září 2022.

Kamarádi Ondřeje Synka, kteří přicestovali do Račic z celého světa Iztok, Mahé, Olaf, Alan, Lassi s  Ondrou  projeli nakonec společně cílem a rozloučili se s famózní veslařskou kariérou českého veslaře Ondřeje Synka!

Zkrátka a dobře to byla  oslava hodná pětinásobného skifařského mistra světa, čtyřnásobného mistra Evropy a trojnásobného olympijského medailisty prostě legendy svého sportu.

Veslařští přátelé, kteří ho provázeli dvacet let na světových šampionátech přijeli, aby si ve společném závodu na 500 metrů řekli "SBOHEM"!

Při exhibičním rozlučkovém závodu v  drahách vedle Ondřeje Synka seděli v zapůjčených lodích  jeho někdejší rivalové. Novozélanďan Mahé Drysdale, dále  Nor Olaf Tufte,  Brit Alan Campbell, Švéd Lassi Karonen a  Slovinec Iztok Čop. Všichni rovněž vítězové a medailisté z olympijských her, mistrovství světa i Evropy.  Nejvíce sil do  závodu vložil  Tufte, ale i ten v  závěru zpomalil a nechal se dojet.

Když pak závodníci vystoupili po exhibičním závodě na pevninu, Ondra Synek všem pověsil na krk k tomu účelu vyrobené památné medaile v barvě zlata.


(Petr Skála podle informace na facebookovém profilu Ivy Roháčkové pro SportovniListy.cz, foto: Iva Roháčková)