Trochu fotbalové radosti z pražského Edenu... Slavia - Panathinaikos Athény 2:0

Fotbalisté Slávie v úvodním zápase třetího předkola Evropské konferenční ligy porazili v Praze v Edenu ve čtvrtek 4. srpna 2022  Panathinaikos Athény 2:0. Vítěznou branku vstřelil v nastavení prvního poločasu Ivan Schranz, po pauze přidal druhý gól po nastřelené tyčce  Moses Usor. Oba týmy dohrávaly v deseti, odveta je na programu za týden v Athénách.

Nutno si připomenout, že sešívaní se proti dvacetinásobnému šampionu řecké ligy toužili ukázat po ligové porážce od Hradce Králového v dobrém světle.
Po šancích na obou stranách došlo k dramatickým okamžikům, až když byl za nafilmovaný pád v pokutovém území vyloučen po druhé žluté kartě Palacios a slávisty čekala dlouhá hra v početní výhodě. V nastavení prvního poločasu měl nejdříve obrovskou příležitost poslat Slavii do vedení Lingr, brankář Panathinaikosu ovšem  jeho zakončení z bezprostřední blízkosti vytěsnil na roh.
Sešívané to ale nevyvedlo z míry,  neboť po obrovském zmatku  v pokutovém území hostů se nejlépe zorientoval Ivan Schranz a při zmatku pře brankou dostal míč do sítě branky soupeře - 1:0.
Do druhého poločasu provedl trenérský tým Slavie dvě změny, Davida Douděru nahradil Moses Usor a Christ Tiéhi uvolnil místo Ewertonovi. V 52. minutě se počet hráčů na hřišti vyrovnal, neboť Santos zbytečně  fauloval na půlicí čáře Šporara a obdržel červenou kartu. O čtyři minuty později však vybuchl Eden nadšením. Podruhé se tisíce domácích příznivců radovaly, když Ewertonova rána skončila nejprve na pravé tyčia pak se míč  odrazil přímo k Mosesi Usorovi, který jej kopl do branky tak, že se síť rozvlnila - 2:0. Nigerijský mladík mohl tak oslavit svou premiérovou soutěžní trefu v červenobílém dresu.
Pak se už nic vážného nestalo. Slávisté si ke konci dokonce zahráli se soupeřem několik minut hru, které kluci na plácku v minulém století říkali bago, aby jim po každém kopnutí diváci citoslovci obdivu vyjádřili spokojenost. Slavia Praha  ve skvělé atmosféře před 17 314 fanoušky přehrála  Panathinaikos rozdílem dvou branek a vytvořila si slibnou pozici do odvety.

Praha 4. srpna 2022

Třetí předkolo Evropské konferenční ligy

Slavia Praha  - Panathinaikos Athény 2:0

Branky: 45+2. Schranz, 55. Usor
Karty:  Douděra, Santos (č)  -  Palacios, Palacios, Perez, (č), Cantalapiedra, Šporar * Rozhodčí: Ruddy, Buquet, A. Drouet, G. Debart (všichni Francie) * Diváků: 17 314
SK SLAVIA PRAHA: Mandous – Douděra (46. Usor), Ousou, Santos, Oscar – Tiéhi (46. Ewerton), Holeš, Traoré (88. Provod) – Schranz (71. Masopust), Olayinka, Lingr (57. Ševčík)
FC PANATHINAIKOS: Brignoli – Kotsiras, Šarlija (88. Poungouras), Magnusson, Ganea – Kourbelis (72. Kampetsisi), Perez, Gnezda Čerin – Palacios, Ioannidis (46. Šporar), Aitor (46. Vagiannidis)

Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu? Více na facebookovém profilu webu SportovníListy.cz zde.

(Petr Skála s využitím zprávy z webu Slavia.cz  pro SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)