Tři body za dva góly, jednu tyč a břevno pro Středočechy. Zlín - Mladá Boleslav 1:2

Před utkáním sedmá Mladá Boleslav s pětatřiceti získanými body měla jen o pět bodů více, než jedenáctý Zlín. Po vzájemném střetnutí sice rozdíl mezi těmito týmy narostl na osm bodů, ale Mladé Boleslavi výhra ze sedmé příčky nepomohla a před závěrečným kolem základní části FORTUNA:LIGY nadále zaostává za šestým Hradcem Králové o jeden bod.

Ale popořadě. Do utkání vstoupily oba týmy s ofenzivní snahou, ale první branku dali hosté..
Ve 21. minutě za Matějovského kolmicí vyrazil Douděra, proběhl mezi stopery a podle brankáře po zemi skóroval - 0:1. Do konce poločasu se však skóre nezměnilo.

Druhý poločas se čekalo na další branku přes půl hodiny, která uplynula od úvodního gólu.
V 51. minutě Matějovský krásným křížným pasem našel na soupeřově polovině Douděru, který sklepnul Pechovi, po jehož přihrávce Ladra bez přípravy po zemi prostřelil Rakovana - 0:2.

Při dvougólovém vedení Mladoboleslavští na chvíli  polevili a tak Zlínští se častěji dostávali na dostřel Šedovy branky. A pak to přišlo. V 82. minutě se Jawo, jež naskočil do hry teprve před třemi minutami, probil do boleslavské šestnáctky a jeho přízemní přihrávku Reiter u bližší tyče srazil z pár metrů do Šedovy branky - 1:2.

Zlínští na výrazný tlak vedoucí k případnému vyrovnání již ke konci utkání neměli síly a jejich ofenzivní pokusy postrádaly důraz.

Zlín 17.dubna 2022

FORTUNA:LIGA 2021/2022 - 29. kol

FC Fastav Zlín - FK Mladá Boleslav 1:2 (0:1)

Góly: 82. Reiter - 31. Douděra, 51. Ladra * ŽK: Procházka, Vraštil, Hrubý - Dancák, Smrž, Matějovský, trenér Hoftych * Rozhodčí: Radina - Vodrážka, Antoníček * Diváků: 2477

FK Mladá Boleslav: Šeda - Pech, Šimek, Suchý, Karafiát - Douděra (81. Sladký), Smrž, Dancák (69. Hlavatý), Ewerton (90. Skalák) - Matějovský - Ladra (69. Škoda). Připraveni ještě byli hráči Mašek, Stránský a brankář Mikulec.

FC Fastav Zlín: Rakovan - Cedidla, Vraštil, Procházka, Matejov (79. Simerský) - Conde, Dramé (79. Jawo) - Fillo (62. Chanturishvili), Hrubý, Janetzký - Fantiš (62. Reiter).

(Jiří Koros, FK Mladá Boleslav, SportovníListy.cz, foto: FK Mladá Boleslav)