Tak jsme výsledek z Evropské ligy napsali římskými číslicemi - Slavie Praha - AS Řím II - 0

Fotbalisté Slavie Praha dokázali ve čtvrtek 9. listopadu 2023 v zápase Evropské ligy oplatit římskému AS porážku ze zápasu odehraném v Římě. V domácím prostředí Edenu Pražané vyhráli 2:0 brankami Václava Jurečky a Lukáše Masopusta. Svěřenci trenéra Jndřicha Trpišovského se tak výrazně přiblížili postupu.

Slávisté měli výraznou převahu v prvním poločase, ale ten se odehrál bez branek. Pražané začali aktivně i druhý poločas a v 50. minutě otevřeli skóre. Masopustovu hlavičku po Provodově centru před branku ještě gólman Svilar vyrazil před sebe, avšak dobíhající Chytil přihrál Jurečkovi, který přes padajícího Ndicku míč dostal za brankovou čáru.

Druhý gól přidali v utkání s  Římany dál čilejší hráči Slavie v 74. minutě. Oscar před vápnem přihrál  míč na Masopusta a Lukáš křestním jménem a Masopust příjmením skákavou střelou k tyči zvýšil na konečných 2:0, což se římskými číslicemi napíše takhle: Slavie Praha - AS Řím II - 0.

Praha - Eden  9. listopadu 2023

Evropská liga 2023/2024  skupina G

SK Slavia Praha -  AS Řím2-0

Branky: 50. Václav Jurečka, 74. Lzukáš Masopust  * Žluté karty:  58. L. Masopust, 84. P. Ševčík, 88. M. van Buren -  44. L. Paredes, 90. E. N’Dicka  * Rozhodčí: F. Letexier - C. Mugnier , M. Rahmouni  (všichni z Francie)  * Počet diváků: 19 265 (99 % z kapacity 19 370)

Slavia Praha: A. Mandous - L. Masopust (78. T. Vlček), I. Ogbu, T. Holeš - D. Douděra, C. Zafeiris (79. P. Ševčík), M. Oscar (88. M. van Buren), J. Bořil - V. Jurečka (87. C. Wallem), M. Chytil (90. J. Hromada), L. Provod

AS Řím:  M. Svilar - Z. Celik, D. Llorente (77. R. Sánches), E. N’Dicka, G. Mancini - E. Bove, L. Paredes (84. J. Costa), H. Aouar (46. B. Cristante) - A. Belotti (68. P. Dybala), R. Lukaku, S. El Shaarawy (46. R. Karsdorp)

Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu? Více na facebookovém profilu webu SportovníListy.cz