Sparta se výhrou v Edenu psychicky vyladila před finálem Poháru. Slavia - Sparta 1:2

Fotbalisté Slavie  v 303. pražského derby podlehli v neděli 15. května 2022  soupeři z Letné 1:2 a ligový ročník 2021/22 zakončili porážkou. Jedinou branku za Slavii  vstřelil v závěru prvního poločasu Petr Ševčík.

Zápas začal slavnostním předáním cen Ligové fotbalové asociace a tak protože trofeje pro Hráče a Záložníka sezony převzal  Tomáš Holeš a ocenění pro nejlepšího obránce dostal Alexander Bah, nesly se stadionem mohutné ovace. A to ještě  David Jurásek byl vyhlášen Objevem roku.

Po první čtvrthodině hry dva vynikající zákroky pak předvedl Aleš Mandous, nejprve vyrazil dělovku Wiesnera a úspěšný byl i při následném zmatku před svou brankou, když ho zkoušel propálit Hložek, ale  následný rohový kop už ale domácí borci  neubránili. Hancko totiž  prodloužil hlavou míč na zadní tyč na Čvančaru, který skóroval ...  0:1.

Šest minut před poločasem bylo ovšem srovnáno, když  Petr Ševčík se v pokutovém území prosadil ranou k pravé tyči a palebnou pozici mu obětavě připravil faulovaný David Hovorka ... 1:1.

Přestávkový program patřil v Edenu mistrovským fotbalistkám Slavie, které za celou sezonu prohrály jediný duel a získaly mistrovský pohár! Diváci jim při nástupu na hřiště tleskali ve stoje a sledovali jak  trofej symbolicky převzaly z rukou kapitána A-týmu Jana Bořila a pak si  následně  užily aplaus Tribuny Sever!

Do druhého poločasu nastoupila obě mužstva s elánem, ale na další branku se čekalo hodně dlouho.

Mezitím se i vylučovalo, když druhou žlutou kartu za faul na Oscara uviděl Wiesner a byl vyloučen.  Slávisté měli čtvrthodinu  početní výhodu.

V 83. minutě se však metr za velkým vápnem chystal  k rozehrávce volného přímého kopu Adam Hložek a nechytatelně vystřelil soupeři vedení ... 1:2.

To ještě nebylo všechno. Po divoké strkanici, která následovala po ostrém zákroku Haraslína, obdržel Plavšić zbytečně  červenou kartu. Slavia se snažila vyrovnat a v pokutovém územi  se objevil  dokonce i brankář Aleš Mandous, když rohový kop kopal Oscar, ale jím  kopnutý míč bohužel  žádného ze spoluhráčů nenašel.  Slávisté tedy navzdory velkému závěrečnému tlaku vyrovnat nedokázali a v 303. derby prohráli 1:2.

Praha  15. května 2022

FORTUNA:LIGA 2021/2022 ...  5. kolo

Slavia Praha -  Sparta Praha  1:2 (1:1)

Branky:  39. Ševčík - 20. Čvančara, 83. Hložek  *  Diváci:  18 131 *  Žluté karty:  Traoré, Hovorka, Usor - Pešek, Wiesner, Haraslín   *  Červené karty: Plavšić (90.) - Wiesner (78.) * Rozhodčí:  Klíma – Kubr, Kříž.

SK Slavia Praha: Mandous – Ousou, Kúdela, Hovorka, Jurásek (64. Lingr) – Samek (46. Plavšić), Holeš (80. Usor) – Oscar, Traoré, Ševčík (87. Talovjerov) – Tecl (C) (64. Fila)

AC Sparta Praha: Heča – Wiesner, Vitík, Hancko, Suchomel – Souček (62. Sáček), Krejčí ml. (C) – Pešek (71. Haraslín), Karabec (85. Krejčí st.), Hložek (85. Vydra) – Čvančara (62. Minčev)

Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu?