Sedm kulí ve švédské brance, to se musí zapít zejména, když se jde do finále Česko - Švýcarsko

Světový šampionát v ledním hokeji, který v neděli 26. května 2024 skončí v pražské O2 aréně zápasy o medaile, nejdříve o bronzové  Švédsko - Kanada a pak o ty nejvzácnější zlaté a stříbrné ve finále Česko - Švýcarsko, dosáhl diváckého rekordu uvnitř pražské i ostravské arény. 

Hokejová horečka navíc způsobila už při semifinalovém zápase Česko - Švédsko 7:3 neobvyklá masová  srocování fanoušků na náměstích a jiných větších prostranstvích, kde lidé  s velkým zájmem sledovali odpolední hokejové zápolení. Ale další  lidé se sešli i na jiných místech, třeba ve společenských místnostech nebo větších sálech, aby se bavili hokejem  a přitom se seznámili třeba jako do té doby málo známí sousedé. Prostě si takto prožíváme s hokejisty jejich úspěchy.

Provozovatelé stravovacích zařízení navíc k tomu mají radost ze spotřeby piva ze strany  fanoušků o tento nápoj. 

Když zaslechnete od televizního komentátora po vstřelené sedmé české brance do švédské klece zmíňku "o sedmi kulích" pak vás provolání vázané k roku 1914 a k atentátu na státníka Ferdinanda vyvolá potřebu ten úspěch prostě zapít a když ne zrovná náhodou máte po ruce silné skutečné polotmavé pivo Sedm kulí z benešovského pivovaru Ferdiand, no nenapijte se ho zejména, když se jde po semifinalové výhře Česko - Švédsko 7:3 do finále Česko - Švýcarsko o zlato!


Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu? Více na facebookovém profilu webu SportovníListy.cz 
zde.
(Petr Skála pro SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)