Příznivci Slavie si zamávali v Edenu klubovou šálou šestkrát... Slavia - České Budějovice 6:1

Kdyby na fotbalovém stánku fotbalistů Slavie Praha v Praze v rozehraném ročníku  FORTUNA:LIGY po každém pátém vstřeleném gólu zahráli v místním rozhlasu pár taktů písničky Pátá, tak jako  to činí ve sportovní hale, kde hrají doma hokejisté Sparty Praha, slyšeli by písničku Pátá, kterou nazpívala Helena Vondráčková poprvé v polovině šedesátých let, fanoušci Slavie už poněkolikáté. Naposled v neděli 11. září 2022, kdy hráči v červenobílých dresech porazili České Budějovice 6:1.

O výhru se nejvíce zasloužil  Stanislav Tecl, který zaznamenal dva góly a asistenci. Další branky přidali Schranz, Masopust, Lingr a Ewerton. Skvělým výkonem se blýskl také David Jurásek, který zaznamenal tři asistence.

Červenobílé borce  čekal po návratu z Turecka soupeř z jižních Čech, který se v den zápasu v Edenu nacházel ve spodních patrech tabulky.

Slávisté vstoupili do utkání sebevědomou hrou a bylo jen otázkou času, kdy padne první branka.

Sérii nevyužitých šancí dokázali slávisté prolomit v 18. minutě, kdy se po rohovém kopu Davida Juráska ve  vzduchu dobře orientoval Stanislav Tecl a nekompromisně skóroval - 1:0!

Neuběhly ani tři minuty a Slavia vedla už o dvě branky. Dlouhého autu Stanislava Tecla využil v pokutovém území osamocený Ivan Schranz a navýšil skóre – 2:0!

Po parádní individuální akci přihrál  Ivan Schranz míč Stanislavu Teclovi, který trefil prázdnou bránu a těsně před poločasovým hvizdem přidal třetí červenobílý gól – 3:0!

Také ve druhém poločase hráči Slavie pokračovali ve střelecké  exhibici.  Nádhernou střelu z hranice vápna namířil Lukáš Masopust do volného místa v brance soupeře a posunul vývoj utkání ke skóre -  4:0!

Také na druhé straně padl gól, když v 56.  minutě  pokus najít volné místo v Mandousově brance Slavie Romana Potočného vyšel  – 4:1.

Pak došlo i k vyloučení, když ostrý  Jakub Hora, který skluzem srazil  Davida Douděru viděl červenou kartu a Jihočeši dohrávali v deseti.

Početní výhodu využili slávisté hned z následné akce, kdy se po centru Davida Juráska z levé strany prosadil hlavou v 66. minutě Ondřej Lingr – 5:1!

Nástup na hřiště vyšel střídajícímu Ewetonovi, který se do šance dostal hned, jak tam naběhl, když  nekompromisně vstřelil svůj první ligový gól za Slavii - 6:1!

FORTUNA:LIGA 2022/2023 - 8. kolo

SK Slavia Praha - SK Dynamo České Budějovice 6:1

Branky: 18. a 45. Tecl, 21. Schranz, 51. Masopust, 66. Lingr, 71. Ewerton - 56. Potočný
Diváci: 11312 * Žluté karty: Grič, Potočný, Sluka * Červené karty: 65. Hora * Rozhodčí: Křepský - Hájek, Antoníček

SK Slavia Praha: Mandous - Jurásek D. (73. M. Jurásek), Kačaraba, Ousou, Douděra (68. Usor) - Lingr (68. Ewerton), Tiéhi, Schranz (68. Jurečka), Masopust, Provod (78. Hromada) - Tecl

SK Dynamo České Budějovice: Janáček - Skovajsa, Sladký, Havel, Králik - Grič (70. Sluka), Hellebrand (46. Čavoš), Hora, Čmelík (46. Švec), Potočný (84. Hais) - Zajíc

Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu? Více na facebookovém profilu webu SportovníListy.cz zde.

(Petr Skála podle zprávy na webu Slavia.cz pro SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)