Při ragby by se v Edenu hrálo bez branek, ale naštěstí fotbal je o 10 minut delší! Slavia - Luhansk 2:0

Fotbalisté Slávie v prvním utkání play off Evropské ligy vyhráli nad Zorjou Luhansk 2:0. Hrálo se ve čtvrtek 24. srpna 2023 v Praze v Edenu před 18 522 diváky, před kterými  vstřelili branku až v druhém poločase Muhamed Tijani a Lukáš Masopust.

Obrovský jásot nastal asi ve 27. minutě utkání, kdy z následného rohového kopu se po prodloužení Zafeirise dostal k hlavičce uvnitř pokutového území Lukáš Masopust, který sice míčem překonal  luhanského brankáře, ale branka  byla po zásahu videorozhodčího odvolána.

Po prvním poločase se soupeři rozešli do šaten za nerozhodného stavu 0:0.

Ani ve druhé části utkání se skore s dvěma nulami dlouho neměnilo a kdyby se hrálo v Edenu ragby, tak by zápas i takto skončil, protože ragbyová utkání se hrají jen osmdesát minut, jenže.

Na začátku  posledních deseti minut utkání červenobílí fotbalisté zahrávali  rohový kop, když míč od  Petra Ševčíka přilétl před branku, kde nejvýše vyskočil Muhamed Tijani, který hlavičkou poslal slávisty do vedení – 1:0!

Pak ještě v nastaveném čase přišla na řadu další šance, při které Ogungbayi kopl míč před branku Ukrajinců a tam pak Lukáš Masopust střelou z voleje vstřelil druhou branku utkání  – 2:0!

Praha -  Eden 24. srpna 2023

Evropská liga (předkola) - play-off

Slavia Praha - Zorja Luhansk 2:0 (0:0)

Branky: 81. Tijani, 90.+4 Masopust *  Rozhodčí: Tohver - Koiv, Klaasen (všichni Est.) - Higler (video, Niz.) * ŽK: Dryšljuk, Guerrero, Batagov, Jacyk, Turbajevskij, Lalatovič (trenér)  všichni Luhansk * Diváci: 18.522.

Slavia Praha: Kolář - Masopust, Holeš, Vlček - Douděra (88. Wallem), Zafeiris, Ševčík, Provod (69. Ogungbayi) - Jurásek (58. Van Buren), Schranz (57. Jurečka) - Chytil (69. Tijani). Trenér: Trpišovský.

Luhansk: Turbajevskij - Jordan, Batagov, Snurnicyn - Kyrjuchancev (86. Alefijrenko), Dryšljuk, Myšňov (46. Mičin), Vantuch - Jacyk (77. Čurko), Anťuch (82. Gorbač) - Guerrero (82. Bugaj). Trenér: Lalatovič.

Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu? Více na facebookovém profilu webu SportovníListy.cz